1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. Büyükşehir ve Belediyeler 34 Kamu İşçi Alımı İlanları
Büyükşehir ve Belediyeler 34 Kamu İşçi Alımı İlanları

Büyükşehir ve Belediyeler 34 Kamu İşçi Alımı İlanları

Büyükşehir ve Belediyeler yayınladıkları kılavuzlarla 34 kamu işçi alımı ilanları bulunuyor. Alımı Muğla Büyükşehir Belediye, Burdur Belediyesi, Mardin Suvar Belediyesi ve Şereflikoçhisar Ovası Sulama Birliği bu alımları yapıyor.

A+A-

Büyükşehir ve Belediyeler 34 kamu işçi alımı ilanları kılavuzlar yayınlayarak başvuru kabul etmeye başlamıştı. O ilanlar 23 Mart ile 24 Mart 2020 tarihlerinde sona eriyor. Burdur Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Mardin Suvar Belediyesi ve Şereflikoçhisar Ovası Sulama Birliği bu alımları gerçekleştiriyor. Alımlara başvurular şahsen kabul ediliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 makine mühendisi ile 1 restorasyoncu alımı yapılmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 personel alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar öncelikle genel şartları sağlamalıdır. TC vatandaşı olan, 18 yaşını doldurmuş, askerlikle ilişiği olmayan, SGK’dan aylık almayan, memur olmaya engel durumu bulunmayan ve Alanya’da ikamet eden adaylar başvuru yapabilecektir.

1 restorasyoncu alımı için özel şart olarak ise en az 2 yıllık deneyimi olmak aranır. Görevini yapmasına engel durumu olmayan engelli kişiler başvuru yapabilecektir. 1 makine mühendisi alımı için ise makine mühendisliği lisans mezunu olmak, AutoCAD yazılımını etkin şekilde kullanmak ve tehlikeli işlerde çalışmaya engel durumu olmayan kişiler başvuru yapabilecektir. Görevini etkin olarak yapmaya engel durumu olmayan  engelli kişilerin başvurması da mümkündür.

Belediye personel alımı için ilan bugün yayınlanmıştır. Başvurular ise 23 Mart 2020 tarihinde alınacaktır. 09.00 – 18.00 saatleri arasında başvuru yapılabilir. Adaylar başvuru yaparken kimlik fotokopisi, 2 vesikalık, mezuniyet belgesi, askerlik belgesi, SGK dökümü, iş başvuru formu, adli sicil kaydı, ikametgah, vukuatlı nüfus örneği ve varsa mesleki yeterlilik belgesi teslim edecektir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar belirlenecek ve uygun görülenler sözlü/uygulamalı sınava alınacaktır. Sınav neticesinde işe alınacak olan kişiler belli olacaktır. İşçiler Muğla Menteşe adresi sınırlarında alım yapıldıkları pozisyonlarda çalışacaktır.

Şereflikoçhisar Ovası sulama birliği başkanlığı tarafından istihdam edilmek üzere 1 geçici işçi alınacaktır. Başkanlık tarafından geçici işçi alımı ilanı 17 Mart 2020 tarihinde ilan edilmiştir. İlana başvurular ilanın yayım tarihi itibariyle başlamıştır ve son başvuru tarihi 23 Mart 2020 tarihidir. Geçici işçi alımı kontenjanı 1 kişidir. Alınan kişi sulama birliğinde tarla ürünlerini sulamak üzere zirai sulama işçisi olarak istihdam edilecektir. 18 yaşından büyük, alanında en az 5 yıl deneyimi olan, en az lise mezunu adaylar başvuru yapacaktır.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar İşkur tarafından belirlenecektir. Bu kişiler liste halinde yayınlanacaktır. Listeye giren adaylar arasında kura çekilecektir. Kura çekimi 27 Mart 2020 tarihinde yapılacaktır. Kurada asil ve yedek adaylar belirlenecektir. Asil olarak seçilen kişi işe başlamaya hak kazanacaktır. İşe başlamazsa ya da evrak tesliminde sorun olursa yedek olan aday çağrılacaktır.

İşe alınan kişi 2 aylık deneme süresine tabi olacaktır. Bu süre içinde memnun kalınmayan kişi işten çıkarılabilecek ve yedek adaylardan sıradaki kişi çağrılacaktır. Zirai sulama işçisi sadece mevsimlik olarak istihdam edilecektir. Bahar, yaz ve sonbahar döneminde tarım yapılan sürece işçiler görev yapacaktır. Hasat yapılması ile işçinin işi sona erecektir.

Mardin Savur Belediyesi tarafından daimi olarak istihdam edilecek 7 vasıfsız işçi alımı yapılacaktır. Mardin Savur Belediyesi tarafından 19 Mart 2020 tarihli ilan ile daimi olarak istihdam edilmek üzere 7 işçi alınacağını açıkladı. İşkur üzerinden yayınlanan ilanda yer alan bilgilere göre 20 Mart 2020 tarihinde başvurular alınmaya başlandı ve 24 Mart 2020 tarihi son başvuru günüdür.

Başvurular Savur Belediyesi Personel Limited Şirketine şahsen yapılacaktır. Adaylar başvuru esnasında başvuru dilekçesi dolduracaktır. Ayrıca bu dilekçeye istenen belgeleri de ekleyerek teslim etmelidirler. Başvurular yalnızca şahsen alınacaktır. Bu belgeler 4 adet kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, ikametgah, adli sicil kaydı, diploma ve askerlik durum belgesidir.

Başvuruların incelenmesi sonucunda başvurusu uygun görülen adaylar 25 Mart tarihinde belediyede görüşmeye çağrılacaktır. Yapılan görüşme sonucunda kontenjan kadar asil ve yedek aday belirlenecektir. Bu kişiler işe başlatılacaktır. TC vatandaşı olan, Mardin Savur’da ikamet eden, 18 yaşını doldurmuş, yaşlılık aylığı almayan adaylar başvuru yapabilecektir. Ayrıca adayların memur olma genel koşullarını da taşıyor olmaları gerekir. Adaylardan herhangi bir deneyim şartı aranmamaktadır. Alınan kişiler vasıfsız işçi olarak istihdam edilecektir. Belediyedeki ihtiyaçlara göre uygun görülen işlerde görev yapacaklardır.  Çalışma adresi yalnızca Savur Belediyesi sınırları olacaktır. Alınan kişiler daimi işçi olarak ve belirsiz süreli olarak istihdam edilecektir.

Burdur Belediyesi, İŞKUR üzerinden yayınladığı ilan ile 24 geçici işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Burdur Belediyesi tarafından yayınlanan ilanda kamyon şoförü, beden işçisi ve iş makineleri operatörü alınacağı belirtildi. Başvuru yapacak adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları, 50 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Şoför ilanları için başvuracak adayların ilgili araç ehliyetlerine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca psikoteknik ve SRC belgelerinin de başvuranlar tarafından alınmış olması isteniyor.

Adayların görevlerini yapmaya engel bir sağlık durumlarının da olmaması istenmektedir. Başvuru sonucu kura ile istihdam edilmeye hak kazanan adaylar geçici süre ile istihdam edileceklerdir. Bu süre 5 ay 29 gün olarak belirlenmiştir. Bu sürenin sona ermesinin ardından gerek duyulursa kalıcı kadroya geçiş sağlanması konusu gündeme gelebilecektir.

İlan 20 Mart tarihinde İŞKUR üzerinden yayınlandı. Adaylar ilana 24 Mart tarihine kadar başvuru yapabilirler. İŞKUR üzerinden yayınlandığı için başvurular da İŞKUR üzerinden alınacaktır. Bu nedenle adayların İŞKUR sistemine kayıt olmaları gereklidir. Kayıt işlemlerinin bu dönemde internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmesi daha büyük bir öneme sahiptir. Başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar kuraya tabi tutulacaktır. Kura sonucunda ismi belirlenenler ise internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Bu nedenle internet adresinin yakından takip edilmesi gerekmektedir. Adaylara ek bir tebliğ gerçekleştirilmeyeceği için hak kayıpları yaşanabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.