Büyükşehirler TYP 10 Bin 300 Personel Alımı! Diğer Şehirler Yarın İlanda

Büyükşehirler TYP 10 Bin 300 Personel Alımı! Diğer Şehirler Yarın İlanda

Büyükşehirler ve Valilikleri okullar için 10 bin 300 TYP personel alımı yapmak üzere ilanlara çıktı. Diğer kalan şehirler 21 Eylül Pazartesi günü ilanlara çıkacak. Başvuru yapacaklar için başvuru linki ve şartları paylaşıldı.

Büyükşehirler ve Valilikleri TYP kapsamında 10 bin 300 personel alımı ilanları yayınlayarak başvuru kabul etmeye başladı. Başta İstanbul gibi Büyükşehirlerin içinde olduğu ilanlar için başvuru ekranları sunuldu. Diğer ilana çıkmayan şehirler ise 21 Eylül 2020 Pazartesi günü ilanlara çıkacak.

TYP personel alımı yapacaklarda hangi şartlar aranmaktadır. Temizlik görevlisi alımı ve Güvenlik görevlisi alımı yapılıyor. Çevre düzenlemesi alımı, Temizlik personeli alımı, Bakım ve onarım personeli alımı, Güvenlik görevlisi alımı olarak yapılmaktadır.

Başvuru yapacak olan tüm kişilerin en az ilkokul mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bay ve bayan adayların 18 ve 50 yaş aralığında olma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuracak olan tüm adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir. Kasten işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor. Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

Başvuracak olan adayların Kuruma kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Tüm adayların 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Emekli ve malul aylığı almıyor olmak gerekiyor. Öğrenci olmamak ve açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç olmak.

Başvuru yapamayacakların açıklaması

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz. Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz. Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz. Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

TYP Başvuru ekranı

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.