1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Çalışanların İstifaları 3 Ay Süreyle Durduruldu
Çalışanların İstifaları 3 Ay Süreyle Durduruldu

Çalışanların İstifaları 3 Ay Süreyle Durduruldu

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar kapsamında tüm sağlık çalışanlarının istifa süreçleri 3 ay boyunca durduruldu.

A+A-

Kamu ve Özel Sektör

Covid 19 salgını nedeniyle sağlık çalışanlarına duyulan ihtiyaç bir hayli arttı. Fedakarca faaliyet gösteren sağlık çalışanlarına olan ihtiyaç her geçen gün daha da çok artıyor. Bu nedenle Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bir karar alındı. Bu karara göre 3 aylık süre boyunca tüm sağlık çalışanlarının istifa süreçleri askıya alındı.

Hem kamu hem de özel sektörde çalışan tüm sağlık çalışanları 3 ay boyunca görevlerinden ayrılamayacak. Sağlık çalışanlarından bazıları ise bu karara karşı tepki gösteriyor. Atanamayan sağlık çalışanları ise görev verilmesi durumunda göreve hazır olduklarını ifade ediyorlar. Nitekim gerek devlet gerekse de özel hastanelerde personel alımlarına da hız verildi. Sağlık çalışanlarının bu ilanları yakından takip ederek başvurularını yapmalarında fayda vardır.

Bu süreçte görevlerine 10 gün süreyle gitmeyen sağlık personelleri istifa etmiş sayılacak. Ancak ek olarak herhangi bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı konusu bilinmiyor. Olağanüstü bir dönem içerisinde olduğumuz şu sıralarda sağlık çalışanlarının istifa etmesi ya da işe gelmemesi durumunda ek bir ceza gelmesi kuvvetle muhtemeldir.

Dolayısıyla sağlık çalışanlarının kendilerini maksimum koruma altına alarak görevlerine devam etmeleri önem arz etmektedir. Umarız ki bu salgına karşın etkili sonuçlar almak mümkün olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum