1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çalışma Bakanlığı Ailelere Aylık Kira Desteği Sağlıyor
Çalışma Bakanlığı Ailelere Aylık Kira Desteği Sağlıyor

Çalışma Bakanlığı Ailelere Aylık Kira Desteği Sağlıyor

Devlet tarafından mağdur ve malul olan vatandaşlar için bir dizi maddi destek imkanı sağlanmaktadır. Aile ve Çalışma Bakanlığı dahilinde sağlanan maddi destek imkanlarından bir tanesi de ihtiyaç sahiplerine ödenen aylık kira desteğidir. Peki aylık kira de

A+A-

Türkiye genelinde maddi anlamda yaşam zorluğu çeken ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi ile birlikte devlet tarafından gündelik yaşam ve zorunlu yaşam şartları için gerekli olan giderler adına maddi destek sağlanmaktadır.

Devlet tarafından bahsi geçen vatandaşlara maddi desteklerin sağlandığı bir kurum olarak Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından farklı kalemlerde fazla sayıda ve binlerce lira değerinde maddi destek ödemesi yapılmaktadır.

Aile ve Çalışma Bakanlığı Kira Desteği Sunuyor

Aile ve Çalışma Bakanlığı bünyesinde vatandaşlara tahsis edilen kaynaklardan bir tanesi aylık olarak ödenen ve kira gideri için sağlanan maddi yardımdır. Bu yardım ile birlikte ihtiyaç sahibi olduğunu belgeleyen vatandaşlar için aylık kira dahilinde 170 ile 1.150 TL arasında bir ödeme yapılabilmektedir.

13098.jpg Milyonları İlgilendiren Vergi Düzenlemesi Yürürlüğe Girecek

Aile ve Çalışma Bakanlığı Kira Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?

Çalışma Bakanlığı bünyesinde tahsis edilen ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara temin edilen aylık kira desteği için başvuru yapacak olan vatandaşlardan bazı şartlar talep edilmektedir. Bu şartlar:

1- Vatandaşların üzerine herhangi mal veya gayrimenkul kaydının bulunmaması,

2- Sigortalı olarak çalışan veya işyeri sahibi olan vatandaş grubundan olunmaması,

3- SGK maaşı, emekli maaşı, dul yetim aylığı gibi devlet tarafından sabit bir maaşa sahip olunmaması,

4- İşsizlik maaşı gibi destek maaşlarının alınmıyor olması,

5- Çalışma Bakanlığına bağlı olan SYDV’ler tarafından yapılan araştırmalarda doğru bilgilendirmelerin yapılmış olması şartları aranmaktadır.

Nasıl Başvuru Yapılır

Aile ve Çalışma Bakanlığı bünyesinde hizmetlerine devam eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyesinde çalışan kurum merkezlerine doğrudan başvuru yaparak ilgili desteğin talep edildiğini beyan etmek yeterli olmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum