1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Çalışma Bakanlığı KPSS 60 ile 2 Memur Alımı İlanı Yayımlandı
Çalışma Bakanlığı KPSS 60 ile 2 Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Çalışma Bakanlığı KPSS 60 ile 2 Memur Alımı İlanı Yayımlandı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) dahilinde KPSS 60 puan ile memur alımı yapacağını ilan etti.

A+A-

KPSS 60 puan ile memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Yayımlanan son ilan ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geldi ve görev yeri olarak da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)adres olarak tespit edildi.

Türkiye genelinde kamu personeli olarak hizmet yapmak isteyen vatandaşlar için bakanlıklar nezdinde yayımlanan  ilanlar önemli bir imkan olurken, bu süreçte yerel hizmet çerçevesinde belediyeler ile birlikte en fazla istihdam yükünü üstlenen kurum SYDV’ler oluyor.

Çalışma bakanlığı tarafından yayımlanan son ilanlarda ise iki farklı unvan için birer kişilik kontenjan açılması kaydıyla memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacağı açıklanmaktadır.

Söz konusu ilanda verilen unvan bilgilerine göre; alımların Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi olarak yapılacağı açıklanmaktadır.

Büro Görevlisi memur alımı için başvuru yapacak olan adaylardan; Bilgisayar bilgisi bazında yeterlilik, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi bölümleri sosyal hizmetler bölümü Fen-Edebiyat Fakültesinin; psikoloji, felsefe, sosyoloji bölümleri Uygulamalı bilimler Yüksekokulununun; yönetim bilişim sistemleri, bankacılık ve finans bölümleri İletişim Fakültesinin; halkla ilişkiler, iletişim bölümü Hukuk fakültesi bölümlerinden mezun olması talep edilmektedir.

Ayrıca; adayların Yabancı Dil Yeterliliğine ve KPSS 60 puan şartına da sahip olmaları gerekmektedir. Görevlendirmeler Zonguldak SYDV, Karadeniz Ereğlisi şubesinde yapılacak olup; adayların bu ilçeden ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Bir diğer kamu personeli alımı için adayların Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi olarak hizmet vermesi adına; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat ve Maliye ve Muhasebe bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Yabancı dil ve KPSS puan şartının arandığı başvurularda adayların Zonguldak Ereğli SYDV’de görevlendirileceği ve burada ikamet etme zorunluluğun bulunduğu açıklanmaktadır. İlanlar Zonguldak iş ilanları olarak yayımlanmıştır.

Zonguldak SYDV Memur Alımı başvurusu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum