Çalışma Bakanlığı’ndan Memur Zammı İçin Kritik Açıklama Yapıldı

Çalışma Bakanlığı’ndan Memur Zammı İçin Kritik Açıklama Yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2019 TİS görüşmeleri ve memur zammı ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Milyonlarca kamu işçisi, memur, kamu personeli vatandaşın tüm dikkatleri 2019 TİS görüşmeleri kapsamında çıkacak olan hakem heyeti kararlarına odaklanmış durumda. Memurlar kazanımların sonuçlarını merakla bekliyordu.

Memur Zammında Haklar Görüşüldü

Memurların talepte bulundukları ve üzerinde mutabakata vardıkları talepler listesinden birçok maddenin 2019 TİS masasına gelmemesine rağmen halihazırda bulunan ve bakanlık tarafından da resmen kabul edilmiş olan hakların akıbeti tartışılıyor.

Bakan Selçuk’tan Kritik Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan ve TİS masasında muhatap olarak hükümeti temsilen yetkili merci açıklamaları anlamı taşıyan beyanata göre memurların müsterih olması gerektiği ifade edildi.

Bakan Selçuk, milyonlarca memurun merak ettiği hak talepleri ile ilgili olarak 2019 TİS masasında görüşülen her hakkın korunacağını ilan ederken ayrıca hakem heyetinden çıkacak karara göre karar metnindeki her maddenin hemen yürürlüğe gireceği müjdesini de vermiş oldu.

Hakem Heyeti Toplantıları Sürüyor 

Bakan Selçuk’un yaptığı basın toplantısında verdiği beyanatta yer alan ifadelere göre, hakem heyeti ve kurulun görüşmelerini sürdürdüğü ifade edilirken, çıkacak karar doğrultusunda önceki dönemden kalan kazanımların da aynı şekilde yürürlükte kalacağı ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum