1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Yardım ve
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Yardım ve

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Yardım ve

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hizmetleri dahilinde istihdam edilen meslek gruplarından olan Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olabilmek için gerekli olan şartlar nelerdir? Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi nasıl olunur? Sosyal Yardım ve İncelem

A+A-

Türkiye’de hem bakanlıkların hizmetlerinde hem de bakanlıklara bağlı olan kuruluşların dahilinde yapılan çalışmalarda görev almaları için Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi unvanı ile kamu personel alımı süreçleri gerçekleşmektedir.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi unvanı ile kamu personeli statüsünde çalışmalar yapmak isteyen vatandaşlar ise genel olarak istihdamların yapıldığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmektedir.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Görevleri Nelerdir?

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi unvanı ile kamu personeli alımı sürecinde istihdam edilen personellerin asli görevi; genel olarak istihdam merkezleri olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde verilen yerel kent hizmetlerinde uygulayıcı ve taşıyıcı görevler üstlenmektir. Özlük hakları ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıdır.

standar-ic-haber-032.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olarak hizmet vermek isteyen kamu personel adaylarının iş imkanları oldukça fazladır. Yurt genelinde birçok kuruluş ile hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları dahilinde istihdam edilen personellerin güncel ilanları her hafta artarak deva etmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi başvuru şartları için çıkılan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; adayların:

1- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakülteleri ile Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olmuş olmak,

2- Kamu Personeli olabilmek için şart koşulan KPSS sınavının KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

3- Zorunlu olmamakla beraber başvurular sırasında tercih sebebi olan Bilgisayar Sertifikasına sahip olmak,

4- Yabancı Dil bilgisine sahip olmak ve genel şart olmamakla birlikte YDS’den en az 50 puan almış olmak, şartlarına uygun olan adayların başvuru yapmaları talep edilmektedir. Başvurular genellikle Çalışma Bakanlığı resmi sayfası olan internet sitesinden ve SYDV personel alımı sayfasından online olarak gerçekleştirilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.