Çanakkale Belediyesi Lise Mezunu 9 Vasıflı Personel Alımı Yapıyor

Çanakkale Belediyesi Lise Mezunu 9 Vasıflı Personel Alımı Yapıyor

Çanakkale Belediyesi ve kuruma bağlı şirket bünyesinde vasıflı olmak üzere lise mezunu 9 personel alımı yapılacaktır.

Ülke genelinde yerel yönetimler ve kent hizmetleri şirketleri dahilinde hemen her gün yayımlanan yeni istihdam ilanlarına iş arayan vatandaşlar tarafından rağbet artarken, adaylar önemli bir iş bulma imkanı da elde etmiş oluyor.

Bu iş ilanlarında elde edilen imkanlar neticesinde bu yıl itibari ile yaklaşık olarak 2 milyon kişinin aracı kurumlar vasıtası ile iş bulduğu bilgisi istatistiksel olarak verilere yansırken, hali hazırda işsiz olan adaylar ise büyük bir alaka ile yeni ilanları takip etmeye devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi Personel Alımı

Bahsi geçen koşullar altında yayımlanan yeni personel alımı ve işçi alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için önemli bir süreç olan başvuru zamanında yer alan bilgilere göre; Çanakkale Belediyesi tarafından personel alımı yapıldığı ilan edilmektedir.

3 Unvanda 9 Personel Alınıyor

Yayımlanan ilanda yer alan kontenjan ve unvan bilgilerinde yer alan ifadelere göre; 5 kişi olmak üzere Kreş Eğitmeni, 3 kişi olmak üzere Temizlik Personeli ve 1 kişi olmak üzere Yardımcı Sağlık Personeli alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

İlgili alımlara başvuru yapacak olan adayların 30405 sayılı Resmi Gazete ilanına göre; İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı kuruluşları ile bunların üyesi olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel çalıştırmasına dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine ilişkin Usul ve Esaslara uygun olması gerektiği açıklanmıştır.

İlgili madde ile herhangi bir emeklilik hakkı kazanmamış olan adayların talepte bulunmaları gerektiği ifade edilirken; özel şartlar için ise; bütün ilanlara başvuru yapacak olan adayların lise mezunu olmaları gerektiği ifade edilmiştir.

Kreş Eğitmeni için; Çocuk Gelişimi Lise bölümünden ya da Gençlik Hizmetleri Ön Lisans veya Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans mezunu olanların başvuru yapması beklenirken; Yardımcı Sağlık Personelinin ise Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği bölümlerinden mezun olmaları gerektiği açıklanmıştır.

Başvuru yapacak olan adayların en geç 13.9.20198 tarihi mesai bitimine kadar kılavuzda yer alan Çanakkale Kentsel Hizmetler adresine, ilgili evrakları teslim etmeleri gerekmektedir.

1-001.PNG2-001.PNG

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.