Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 87 Eleman Alımı Yapıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 87 Eleman Alımı Yapıyor

Çanakkale onsekiz mart üniversitesi tarafından 87 sözleşmeli eleman alımı yapılıyor. Başvurular 20 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek.

Eleman Alımı Başvuru Şartları

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli sağlık personeli alımı için ilan yayınlanmıştır. Bu şekilde alınan kişiler üniversite hastanesinde istihdam edilecektir. İlanda alım yapılacak pozisyonlar açıklanmıştır.

Buna göre 50 hemşire, 5 ebe, 21 sağlık teknikeri, 5 diğer sağlık teknikeri, 3 diyetisyen ve 3 biyolog alınacaktır.

Her bir pozisyon için aranan eğitim, deneyim ve sertifika şartları ilanda ayrıntılı şekilde belirtilmiştir. Adaylar bu özel şartların yanı sıra memur olma genel şartlarını da sağlamalıdır. Türk vatandaşı olan, SGK’dan emeklilik yaşlılık aylığı almayan, nöbet usulü ile çalışmaya engel durumu olmayan kişiler alınacaktır.

Başvuru Şekli

Başvurular ilanın yayınlandığı 10 Nisan 2020 tarihinde başlamıştır. İlanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 10 gün boyunca başvuru yapmak mümkündür. Başvurular üniversite web sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İlan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapılacaktır. Başvuru onaylandı ibaresi görmeden başvuruya son verilmemelidir. Süre içinde başvuruyu yenilemek mümkündür.

Personel alımı için mezuniyet durumuna uygun KPSS puanı kullanılacaktır. Uygulamalı, yazılı ya da sözlü sınav yapılmayacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlayarak lise yapılacaktır. Puanları eşit olanlar arasında mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilecektir. Asil adaylar başlama yapmazsa yedekler çağrılacaktır. Atanan kişiler kesinleştikten sonra fiziki evrak teslimi istenecektir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kılavuzu içerisinde ayrıntılar detaylı verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.