Cerrahpaşa Üniversitesi KPSS 50 Puan 35 Sözleşmeli Personel Alımı

Cerrahpaşa Üniversitesi KPSS 50 Puan 35 Sözleşmeli Personel Alımı

İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi yayınladığı ilan ile KPSS 50 puanla 35 sözleşmeli hemşire alımı yapacağını duyurdu. Başvuruları başlayan alıma hangi adaylar ne gibi şartlarda başvuru yapabildiği kılavuz ile birlikte haber içerikte verildi.

Cerrahpaşa Üniversitesi KPSS 50 puan ile 35 sözleşmeli personel alımı başvuru şartlar kılavuz ile birlikte verilmiş olup başvuruları devam etmektedir.

Başvuru Şartları;

Başvuru yapacak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir SGK kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı alınmaması da aranan şartlardan birisidir.

Adayların meslek liselerinin hemşirelik bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca KPSS P94 puan türünden en az 50 puan alınması gerektiğini de ifade etmek gerekir. Adayların başvurularında 2018 yılı KPSS’si esas alınacaktır.

Başvurular üniversiteye şahsen gerçekleştirilecektir. Başvurularda verilecek bilgi ve belgelerin doğru olması son derece önemlidir. Aksi takdirde atama gerçekleştirilmeyecektir. İstenilen belgeler arasında KPSS sonuç belgesi, kimlik aslı ve fotokopisi, diploma ve başvuru formu yer almaktadır. Başvuru formunda fotoğraf da olması gerekmektedir.

Başvurular yapıldıktan sonra asil aday kadar yedek aday da belirlenecektir. Asil adayların başvuru yapmamaları ya da başvuruya engel bir durumlarının ortaya çıkması durumunda yedek adaylar çağrılacaktır. Başka bir yerde sözleşmeli hemşire olarak çalışmakta olan adayların bu kadroya geçebilmeleri için en az 1 sene beklemeleri gerekmektedir. Eğer bu süre beklenmez ise bu durumda geçiş yapılması mümkün olmayacaktır. Ancak unvan değişikliği ya da görevde yükselme gibi durumları olanlar bundan müstesna tutulmuştur. Son olarak adayların adli sicil kayıtlarının da inceleneceğini unutmadan eklemek gerekir.

Cerrahpaşa Üniversitesi 35 sözleşmeli personel alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.