1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. CHP Taşeron İşçiler İçin Komisyon Kuruyor
CHP Taşeron İşçiler İçin Komisyon Kuruyor

CHP Taşeron İşçiler İçin Komisyon Kuruyor

Taşeron işçilerin taşıdığı sorunların tespit edilmesi ve çözümlenmesi için komisyon kuracak olan CHP, mağdur taşeronlara çözüm arayacak.

A+A-

Taşeron Önergesi Kabul Edildi
CHP Parti Meclisinde bu hafta yapılan toplantıda gündeme taşeron işçilerle ilgili bir madde de eklendi. Taşeron işçilerin kadroya geçirilme sürecine ilişkin sorunların tespiti ve giderilmesi için belirlenecek strateji, alınacak önlemler hakkında bir madde gündeme eklendi. Maddenin görüşülmesi sırasında CHP milletvekilleri ve 12 parti meclisi üyesi tarafından verilen taşeron sorununun gündeme alınmasına ilişkin önerge kabul edildi. Önergede taşeron işçilerin kadroya geçme sürecinde yaşadığı mağduriyet ve hak kayıpları için önlem alınmasının ivedi olduğu vurgulandı. Önergenin görüşülerek kabul edilmesi için CHP’de bir taşeron komisyonu kurulmasına karar verildi. 

Kadroya Geçişlerdeki Haksızlıklar Görüşülecek
Toplantıda gündeme alınan taşeron işçiliği sorununda kategori olarak kapsam dışı kalanlar, emeklilik hakkını elde edenler, hizmet alım şartını sağlamayanlar, güvenlik soruşturmasından geçemeyenler, dava ve alacaklardan feragat gibi şartların haksızlık ve eşitsizlik olduğu vurgulandı.  Taşeronun kadroya alınması sürecinde kadrolaşma yaşandığını ve özellikle belediyelerden çok sayıda şikayet geldiği konuşuldu. Özellikle kendilerine ait belediyelerden bu durumların iletildiği belirtildi.

Kurulacak olan taşeron işçilerin sorunu komisyonunda tüm bu hususların görüşüleceği, eşitlik ve dayanışma ilkelerine göre çözüm arayışına girileceği belirtildi. Her zaman emekçilerin yanında oldukları ve kadroya geçişte taşeronun yaşadığı hak kayıpları için ivedilikle çalışmalar başlatılacağı değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum