1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çok Sayıdaki Kritik Atama Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı
Çok Sayıdaki Kritik Atama Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Çok Sayıdaki Kritik Atama Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Askeri ve bürokratik olmak üzere çok sayıda kritik görev üzerinde yapılan görev değişikliği ve atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı.

A+A-

Hemen her gün hem bürokraside hem de askeri komutanlıklarda meydana gelen görev değişikliklerine yenileri eklendi ve bugün (22.8.2019) itibari ile yürürlüğe giren atama kararları resmi gazetede yayımlandı.

Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile onaylanan ve yürürlüğe giren atama kararları detaylarında Kara Kuvvetleri Komutanlığında 75 üst düzey personel ile  Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 25 kişilik ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında da 27 kişilik komutanlık atamaları  yapıldığı bilgisi yer aldı.

General ve Amirallerin Atama Kararı Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’nin bugünkü yayımlanan sayısında yer alan atama kararlarında duyurulduğuna göre; Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı olarak hizmet veren Korgeneral Şeref Öngay’ın 3. Ordu Komutanı olarak atandığı ilan edildi.

Ayrıca Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı görevinde bulunan Yavuz Türkgenci’nin Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı olarak ve  4. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin de Ege Ordu Komutanı olarak yeni görevlerine atandığı açıklandı. Aynı atama kararının sonuncusu ise Korgeneral Sinan Yayla’nın vekaleten yürüttüğü 2. Ordu Komutanlığı görevine atanmasının açıklanması ile sonlandırıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Değişti

Yayımlanan atama kararlarında yer alan bilgilere göre; Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın atandığı ilan edilirken, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliği görevine ise Nuri Temel’in getirildiği resmen ilan edildi.

Dışişlerinde Yüksek Sayıda Yeni Atama Kararı

Hariciye alanında yapılan görev değişiklikleri uyarınca verilen bilgilere ve yapılan duyurulara göre; AGİT, Silahların Kontrolü ve Silahsızlanma Genel Müdür Yardımcılığ görevine Berna Kasnaklı getirilirken, Kültürel Diplomasi Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Emir Salim Yüksel ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Ülkü Kocaefe getirildi.

Ayrıca Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine  Neval Orbay atanırken, Balkanlar ve Orta Avrupa Genel Müdür Yardımcılığı görevi için Çağlar Fahri Çakıralp ve Tayyar Kağan Atay’ın görevi teslim aldıkları ilan edildi.

Dış işlerinde ayrıca Çevre, İklim Değişikliği ve Sınıraşan Sular Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Subutay Yüksel atanırken, Dış Politika, Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Makbule Başak Yalçın ve Doğu Avrupa Genel Müdür Yardımcılığına ise Ertan Yalçın’ın atandığı bilgisi ilan edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum