CTE Genel Müdürlüğü 171 Memur Alımı Başvuruları 22 Temmuz’da Başlıyor

CTE Genel Müdürlüğü 171 Memur Alımı Başvuruları 22 Temmuz’da Başlıyor

Ceza ve Tevkifevleri 171 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Yapacak. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile 171 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Alım Yapılacak Pozisyonlar 
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü toplamda 171 sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak pozisyonlar arasında 108 psikolog, 36 öğretmen, 24 sosyal çalışmacı ve 3 veteriner hekim yer alıyor. 

Başvuru Şartları
Başvuru yapacak adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmaması ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirlenen şartları taşımaları gerekiyor. Ayrıca her bir unvan için gerekli olan diploma şartlarının da yerine getirilmesi gerekiyor. Tüm şartları sağlayan adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından da olumlu bir şekilde geçmesi icap ediyor. En az lise mezunları KPSS 70 puan şartı ile başvurabilecek.

Adaylar sözlü sınava tabi tutularak seçilecektir. Sözlü sınava alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava katılacak olan adaylar KPSS P3 puan türüne göre sıralanarak belirlenecektir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Başvuru yapacak adaylar 22 Temmuz ile 7 Ağustos 2019 tarihleri arasında başvurularını yapmalıdır. Başvurular Ağır Ceza Cumhuriyet Savcılıklarına bağlı olan bilgi işlem müdürlüklerine, bürolarına ve şefliklerine yapılabilir. Şahsen müracaat yapılması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile yanlış bilgi verilerek yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Kamuyu yanıltmaya yönelik verilen bilgi ve belgelere karşı soruşturma da açılacaktır.

Adalet Bakanlığı CTE 171 memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum