1. HABERLER

  2. HABER

  3. CTE İsteğe Bağlı Atama Sonuçlarını Açıklayacak
CTE İsteğe Bağlı Atama Sonuçlarını Açıklayacak

CTE İsteğe Bağlı Atama Sonuçlarını Açıklayacak

İsteğe bağlı atamaların birikmesi ile ilgili olarak CTE tarafından bir açıklama yayımlandı ve atamaların sonuçlarına dair bilgi verildi.

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesinde kurum içi müktesebata bağlı olarak ilerleyen süreçler kapsamında ön değerlendirilmesi ve sonuçlanması yapılan atamalara ilişkin bir yeni açıklama yapılarak konu ile ilgili bilgiler ilan edildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü uyarınca yapılan ve kurum için hareketlerin incelenmesi akabinde kamuoyuna bilgi paylaşımı hakkında gelen açıklama ile ilgili olarak verilen bilgilere göre isteğe bağlı atamaların mevcut sayılarında yığılma olduğu belirtildi.

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yaz dönemi bağlamında değerlendirmeye alınan ve atama sonucuna bağlanması için bekleyişin dürdüğü isteğe bağlı atamalar hakkın titiz bir çalışma yapıldığını bildirirken; söz konusu dosyaların sayısının 10.000 dosya sayısını aştığını ilan etti.

Bahsi geçen 10 bin dosyanın öncelikli olarak hassasiyetle incelendiğini ve inceleme sonrasında UYAP-NAS sistemine aktarılarak bilgi sistemine kayıt edildiğini belirten yetkili merci açıklamasına göre sonuçlar da yakın zamanda açıklanmış olacak.

On binlerce vatandaşın merakla bekledikleri isteğe bağlı atama sonuçlarına ilişkin ne zaman açıklanacağına dair resmi tarih verilmeyiş olup; söz konusu atama sonuçlarının Ramazan Bayramı’ndan önce sonuçlandırılarak ilgili vatandaşların bilgisine ve erişimine sunulması beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler