CTE Memur Alıyor! Adalet 10 Bin Gardiyan Katip Mübaşir Alımı Bekleniyor

CTE Memur Alıyor! Adalet 10 Bin Gardiyan Katip Mübaşir Alımı Bekleniyor

CTE 400 İdare memuru alımı devam ediyor. Öte yandan Adalet, CTE memur alımları için geri sayım başladı. Adalet'e 10 bin yeni personel alımı yapılacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yeni 10 bin personel "İKM-Katip-Mübaşir" alımı detayları haberimizde.

Adalet Bakanlığına 400 idare memuru alımı başvuruları devam ediyor. Adalet idare memuru alımlarının yanı sıra CTE ve Adalet Bakanlığı merkez-taşra teşkilatları için de 10 bin yeni alım için geri sayım başladı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıkladı! 10 bin yeni personel alımı için geri sayım devam ediyor. CTE İKM alımları, Adalet'e zabıt katibi ve mübaşir alımları başta olmak üzere 10 bin yeni personel alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı ve CTE 10 bin personel alımı için başvuru detayları ve başvuru şartlarını araştıran adaylar için gerekli bilgileri bu haberimizde hazırladık.

CTE İKM Alımları

Adalet’e 10 bin yeni personel alımı için en çok kontenjan Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için olacak. CTE 10 bin personel alımında yarı kontenjanı her zaman İKM alımları için kullanıyor. Bu alımda da aynı şekilde İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımları en çok kontenjanlardan biri olacak.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımları

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları için 10 bin yeni personel alımında en çok kontenjana sahip olacak diğer unvanlar. 10 bin yeni personel alımının yarıya yakını da aynı şekilde zabıt katibi ile mübaşir alımları için olacak ve diğer kontenjanlar da farklı branşlara dağılımı yapılacak.

İKM, Zabıt, Mübaşir Alımı Şartları

Son atamalarda İnfaz Koruma Memuru, Zabıt Katibi Alımı ve Mübaşir alımlarına dair başvuru şartlarını da gündeme getirmek istiyoruz. 10 bin yeni personel alımı öncesi atama ilanının bir an önce başlatılması adına adaylar için başvuru şartlarını sizler için hazırladık. İKM alımı, Zabıt Katibi alımı, Mübaşir alımı başvuru özel şartlarının yanı sıra başvuru genel şartları da bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantılarda son alımdaki tüm detayları inceleyebilirsiniz.

İKM Alımı Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak şartları aranıyor.

Zabıt Katibi Alımı Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

Mübaşir Alımı Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
35 Yorum