1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Özellikle O İle Uyarıda Bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özellikle O İle Uyarıda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özellikle O İle Uyarıda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanları toplantısında koronavirüs konusunda en riskli iller arasında yer alan Zonguldak’a işaret etti.

A+A-

Faaliyetlerini Durdursunlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile mücadele konusunda herkesin üzerine düşeni yaptığını ifade etti. Alınan tedbirler sayesinde Avrupa’dan daha iyi bir konumda olduğumuzu ifade eden Erdoğan, vatandaşlara da sabırlı olmaları konusunda telkinlerde bulundu. Özellikle gençlere yönelik olarak psikolojik destek konusunun da gündemde olduğu Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları arasında yer aldı. Erdoğan bu konuda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un görevlendirildiğini de aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak ilimize özel olarak bir yer ayırdı. Bu ilimizde kömür madenlerinin çok olması nedeniyle solunum yolu rahatsızlıklarının fazla olduğu bilinmekteydi. Koronavirüs salgınının da solunum yolu rahatsızlıkları bulunanları daha çok etkilediği biliniyor. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan maden işletmelerinin faaliyetlerini durdurmalarını emretti. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu faaliyetlerini durdururken bazı özel firmalar çalışmalarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu firmaların da faaliyetlerini durdurmaları konusunda takipçi olunmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkmaması için özellikle telkinde bulundu. Özel araçla dahi olsa sokağa çıkılmaması gerektiğini ifade eden Erdoğan, sadece bulunulan binanın bahçesine çıkılabileceğini ifade etti. Böylelikle salgının yayılma hızının yavaşlatılması amaçlanmaktadır. Eğer bunda başarılı olunursa kısa süre zarfında virüsten kurtulmak ve normal yaşama dönebilmek de mümkün olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.