Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Faize Kesinlikle Karşıyım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Faize Kesinlikle Karşıyım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faizle ilgili sözlerini yineledi. Yüksek faizle ilgili olarak ülkemin kalkınacağına inanmadığını belirten Erdoğan, bu durumu sürekli gündemde tutacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüksek faizle ilgili olarak tepkisini her defasında dile getireceğini ifade etti. Erdoğan açıklamasında ülkemin yüksek faizle kalkınacağına inanmıyorum diyerek bunu da her defasında anlatacağını belirtti. Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu temsilcilerini kabulünde yüksek faize dair tepkilerini dile getirdi.

Salgın Yeni İş Fırsatlarına Kapı Araladı

Koronavirüs salgınının iş dünyasına yeni fırsatlar da sunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salgının zorluklarının yanı sıra iş dünyası için de yeni fırsatlar sunduğu açıklamasında bulundu. Bu kapsamda salgın her ne kadar farklı zorlukları olsa da sıkıntılar getirse de iş dünyası için yeni fırsat pencerelerinin de kapısını araladığını sözlerine ekledi.

Aşılama İle Birlikte İvme Daha da artacak

Erdoğan, aşılamanın artmasıyla beraber dünya genelinde salgın geriledikçe taşlar yerine oturacağımı ve ülkemizin yakaladığı ivmesini daha da arttıracağını belirtti. Türk firmaları kaliteli ürünleri, rekabetçi fiyatları ve güvenilir oluşlarıyla rakiplerine adeta fark attığını, ülkemizin küresel ihracattaki payı geçen yılın Ocak-Ekim verileri itibarıyla ilk defa yüzde 1'i aşarak yüzde 1,03 seviyesine çıktığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılında kurulan şirket sayısının koronavirüs salgınına rağmen yüzde 20 oranında artarak 101318'e ulaştığını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye'ye güvenen yatırımcılar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kazanmaya devam edecekleri, ekonomide bu sene temel hedeflerden birisi fiyat istikrarını sağlamak olacağı da açıklandı.

Erdoğan: Yüksek Faize Karşıyım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce de açıkladığı üzere yüksek faize kesinlikle karşıyım açıklamasını yineledi. Bu kapsamda yatırımcıların mesajları önem taşıyor. Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim. Ekonomide temin edeceğimiz güven ve istikrar sayesinde üzerimizdeki büyük faiz yükünden de önemli ölçüde kurtulacağımıza inanıyorum. Sağlık harcamalarındaki ilave artışlar sebebiyle bütçeye gelen bu ilave yüklere rağmen mali disiplinden taviz vermemekte kararlıyız. 2021 yılı için bütçe açığını milli gelirin yüzde 3,5'i seviyesinde tutmayı yeni hedef olarak belirledik açıklamasında bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.