1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Cumhurbaşkanınca EGM'de Önemli Değişiklikler
Cumhurbaşkanınca EGM'de Önemli Değişiklikler

Cumhurbaşkanınca EGM'de Önemli Değişiklikler

Resmi Gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında önemli değişikliklere gidildi. Terörle mücadele için Ankara'da yeni bir şube müdürlüğü kuruldu.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında düzenleme yapılmasına ilişkin karar 6 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yürürlüğe girdi. Yayımlanan kararla emniyet çatısı altında yeni birimler kuruldu.

Cumhurbaşkanı kararına göre Emniyet Genel Müdürlüğü'nün merkez teşkilatında, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı bünyesinde bir şube müdürlüğü kuruldu. Terörle mücadelede etkin ve kararlı çalışmaların yürütülmesi konusunda EGM hiyerarşik yapısı güçlendirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatında yer alan Trabzon Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü ve buna bağlı 6 şube müdürlüğü ile Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve bünyesindeki 6 şube müdürlüğü ise kapatıldı.

Bir ilçede de ilçe müdürlüğü kuruldu. Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki Emniyet Amirliği de İlçe Emniyet Müdürlüğüne dönüştürüldü.

Cumhurbaşkanının diğer kararları

Resmi Gazete'de yayımlanan diğer bir karar da Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Hakimler ve Savcılar Kurulu, İletişim Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki bazı dolu ve boş kadrolarda değişiliklik yapılmasını öngören karardı.

Bu kararla kurumlardaki boş kadrolar belirlenmiş oldu. Karara ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum