1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanının Yeni Danışmanları Kim?
Cumhurbaşkanının Yeni Danışmanları Kim?

Cumhurbaşkanının Yeni Danışmanları Kim?

Yayınlanan atama kararnameleri ile Cumhurbaşkanlığı danışmanı için iki yeni isim daha atandı.

A+A-

İki Danışman Daha Atandı
Resmi Gazete’de yayımlanan üst düzey atama kararnameleri ile Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak Sümeyra Merve Kılınç ve Elif Esen atandı. Bu atamaların ardından herkes bu kişilerin kim olduğunu, kariyerlerini, mesleki başarıları ve cumhurbaşkanı danışmanı olmaya layık görülen başarılarını merak ediyor. 

Sümeyra Merve Kılınç Emine Erdoğan’ın sağlık danışmanı olarak tanınırken, Elif Esen ise Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği'nde (KADEM) yönetim kurulu üyesi olması ile biliniyor. Sümeyra Merve Kılınç’ın kariyeri hakkında kaynaklar olsa da Elif Esen hakkında KADEM üyesi olmasından başka pek fazla bilgi yok.

Sümeyra Merve Kılınç Kimdir?
Sümeyra Merve Kılınç, geleneksel ve tamamlayıcı tıp eğitimi almıştır ve cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ın sağlık danışmanlığını yapmaktadır. Ürdün Üniversitesi Arapça-İngilizce psikoloji bölümünden 2010 yılında mezun olan Kılınç, dergiler ve çeşitli portallarda yazı ve çeviri kaleme aldı, editörlük yaptı. 

2011-2014 yılları arasında bir sağlık enstitüsünde beslenme ve doğal yaşam danışmanlığı yaptı. Doğal sağlık derneğinin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 2013-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Geleneksel tıp, İslam tıbbı, açlık tedavisi, geleneksel ve doğal beslenme, ekolojik psikoloji, doğal doğum ve doğum psikolojisi gibi alanlarda çalışmalar yapmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.