1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cumhurbaşkanlığı Memur Anketinde Hangi Sorular Var?
Cumhurbaşkanlığı Memur Anketinde Hangi Sorular Var?

Cumhurbaşkanlığı Memur Anketinde Hangi Sorular Var?

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ve memurlara online platformda yöneltilen memur anketi sorularına dair merak giderek artıyor.

A+A-

2019 senesinde ilk defa kamu kurumları kapsamında yapılacak olan ve daha önce özel sektörde personel çalışma disiplini kontrolü için sıklıkla yapıldığı bilinen personel fikir ve memnuniyet anketinde yer alan sorular merak konusu oldu.

Kamu personellerinin de özellikle internetten araştırma yaptıkları tespit edilen sorulara dair basına yansıyan başlıklarda ise genel olarak personel ve kurum arasındaki aidiyet duygusunun test edilmesi ve memurun çalışma koşullarından memnun olup olmadığının anlaşılması üzerine soruların hazırlandığı gözlemleniyor.

Hükümet tarafından projelendirilen ve bu sene ilk olarak Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yürürlüğe girecek olan memur anketinde en dikkat çeken sorulardan bir tanesi; “çalıştığım kuruma sadakat göstermenin görevim olduğunu düşünüyorum.” İfadesine ne derecede iştirak edildiği sorusu oldu.

Toplamda 88 soruda hazırlanmış olan anket için ayrıca; “Çalıştığım kurumdan ayrılırsam daha iyi bir iş bulamayacağımı düşünüyorum”, “Çalıştığım kurumun amaçlarına inanıyorum”, “Yaptığım işin karşılığı olan maaşı/ücreti alıyorum.” gibi ifadelere, memurların hangi oranda katılıp katılmadığı da ölçülüyor.

Genel olarak memur memnuniyeti ve performans düşüklüklerinin sebeplerinin irdelendiği ve görüş beyanı ile devam eden ankette memurlara; İşin daha iyi yapılabilmesi için bürokrasinin azaltılmasını düşünüp düşünmediği ve çalışılan kurumda üst yönetimin kurumun değerlerine ve etik değerlere uygun hareket edip etmediği hakkında cümleler kurularak, memurlardan puanlama ile belirtebilecekleri şekilde bu fikirlere katılıp katılınmadığı cevapları talep ediliyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.