1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına Ünlü İsimler Atandı
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına Ünlü İsimler Atandı

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına Ünlü İsimler Atandı

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yer alan 9 politika kuruluna ünlü isimler atandı.

A+A-

Politika Kurulları 
Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yer alan politika kurulları şunlardır: Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu, Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, Ekonomi Politikaları Kurulu, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu, Hukuk Politikaları Kurulu, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, sosyal politikalar kurulu ve Yerel Yönetim Politikaları Kurulu.

Politika kurulları içerisinde ünlü isimler de yer alıyor. Örneğin kültür ve sanat politikaları kurulu bünyesinde Alev Alatlı, İskender Pala, Orhan Gencebay, Murat Bardakçı, Ümit Meriç gibi isimler yer almaktadır. Farklı politika kurullarında ise Burhan Kuzu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Yiğit Bulut, İbrahim Kalın, İlnur Çevik, Nihat Zeybekci gibi isimler de yer almaktadır. 

Cumhurbaşkanı tarafından atanan bu isimler önemli görevler üstleneceklerdir. Belirtilen alanlara politikaların şekillendirilmesinde önemli rol üstlenecek olan bu kişiler ülke gündemini belirleyeceklerdir. Ayrıca politika kurullarının yürüttükleri çalışmalar da Cumhurbaşkanı tarafından bizzat kontrol edilecektir. Gerektiğinde bu kurullara yeni atamalar ya da görevden almalar söz konusu olabilecektir. Cumhurbaşkanı bu kurulları aktif bir şekilde kullanarak yaratıcı fikirlerin hayata geçirilmesini talep etmektedir. Yapılan çalışmalar ile ilgili Cumhurbaşkanı’na da düzenli bir şekilde rapor sunulacağını da ifade edebiliriz. Umarız ki ülke gündemi ve geleceği açısından faydalı sonuçların elde edilmesi mümkün olur.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.