Cumhuriyet Üniversitesi Sınavsız En Az Lise Mezun 103 Kamu Personeli Alıyor

Cumhuriyet Üniversitesi Sınavsız En Az Lise Mezun 103 Kamu Personeli Alıyor

Cumhuriyet Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 103 personelin sözleşmeli kamu personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 103 personelin 50 Hemşire, 40 Sağlık Teknikeri ve 13 Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3, Ön Lisans mezunlarında KPSSP93 puan türünden puan almış olmak, Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak, Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak ve Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Başvuru formu (sistemden online olarak doldurulup yüklenecektir), Öğrenim belgesi, 2018 KPSS sonuç belgesi, Çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli (Çalışma niteliği aranan unvanlara başvuran adaylar için) istenmektedir.

Başvuru şekli

Müracaatlar ilanın resmi gazetede yayımlandığı günden itibaren (6 Temmuz 2020) 15 gün içinde Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfasından ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek Üniversitemiz Hastanesince onaylanmış) Üniversite Hastanesine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, Faks ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların açıklanması

Başvuru tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik olanlar ve nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır. Atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde kurum internet adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. 

Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.