Danıştay 28 Kamu Personeli Alımı Sonuçları Açıklandı, Sınav

Danıştay 28 Kamu Personeli Alımı Sonuçları Açıklandı, Sınav

Danıştay 20 Haziran 2019 tarihinde yayımladığı ilanda yer alan bilgilerle 28 kamu personeli alımı yapacağını kamuoyuna ilan etmişti. Memur alımı sonuçları ve sınav yerleri açıklandı.

Danıştay tarafından gerçekleştirileceği ilan edilen ve İş İlanları Kariyer sitesinden de duyurulan 28 kişilik kontenjana sahip olan kamu personeli alımına yönelik belirlenen süreçte işlemler hızlandı ve herhangi bir itiraz bulunmaması neticesinde resmi sonuçların bulunduğu liste açıklanmış oldu.

5 Temmuz 2019 tarihli ilan ile duyurulan ve “Danıştay da görev yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilecek olan 28 Destek Personeli (19 Hizmetli, 3 Aşçı, 2 Garson, 2 Bulaşıkçı, 2 Sağlık Teknisyen Yardımcısı) alımı için geçici başvuru sonuçları belirlenmiş olup başvurulara herhangi bir itiraz yapılmadığından kesin listeler belirlenmiştir.” İbaresi ile yayımlanan duyuruda sınav yerlerine ve tarihlerine ilişkin bilgiler de verilmektedir.

Aşçı hizmetinde çalıştırılmak üzere istihdam edilmek için başvurusu kabul edilen adaylar 18.07.2019 Perşembe günü Başkent Üniversitesi Thermopolium Gastronomi Akademisi (TGA) Bağlıca Kampüsü Eskişehir Yolu 20. Km. Etimesgut/ANKARA adresinde uygulama sınavına alınacakları ilan edildi.

Garson hizmetinde çalıştırılmak üzere istihdam edilmek için başvurusu kabul edilen adaylar 16-17.07.2019 tarihlerinde Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:149 Eskişehir yolu 10. Km Çankaya/ANKARA adresinde uygulama sınavına alınacakları duyuruldu.

Ve son olarak Sözleşmeli Destek Personeli unvanı ile Hizmetli, Bulaşıkçı, Sağlık Teknisyeni alımı için yapılacak olan sözlü sınavın Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığı ve kesin sınav tarihi ve yerlerinin de daha sonra ilan edileceği belirtildi.

Memur alımı sonuçları ve sınav saatlerine ilişkin bilgiler Danıştay’ın resmi sayfasından yayımlandı. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.