1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Danıştay KPSS 60 Puanla 28 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Şartları
Danıştay KPSS 60 Puanla 28 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Şartları

Danıştay KPSS 60 Puanla 28 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Şartları

Danıştay yeni 20 Haziran 2019 tarihinde yayımladığı ilan ile 28 kamu personeli alımı yapıyor. Danıştay personel alım şartları, unvanları ve başvuru koşulları nelerdir.

A+A-

Danıştay Başkanlığı KPSS 60 puanla ve en az lise mezunu adaylar arasından 28 kamu personeli alımı yapılacağı yayımladı. Danıştay personel alımı hangi şartlar ve unvanlarda alınıyor. Alım hizmetli sağlık teknisyeni, aşçı ve bulaşıkçı olmak üzere yapılıyor.

Başvurular 25 Haziran 2019 Salı günü saat: 09:00’da başlayacak olup 7 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat: 17:00’da sona erecektir. Adaylar Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. 2018 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren KPSS 60 puanı bulunan belge olması gerekmektedir.

Garson Hizmetinde Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları; Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek.

Aşçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek.

Bulaşıkçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları; En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Sağlık Teknisyen Yardımcısı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları; Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.

Hizmetli Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları; En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Danıştay Başkanlığı 28 kamu personeli alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum