Değişen Kaymakam Adayları Yönetmeliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Değişen Kaymakam Adayları Yönetmeliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Kaymakam adaylarının göreve başlamalarından önce belirleyici olan maddelerin bulunduğu yönetmelikte değişikliğe gidildi.

Türkiye genelinde merkezi usuller ile belirlenen ve her yıl on binlerce adayın alakadar olduğu kaymakam atamalarına ilişkin kanun niteliğinde olan yönetmelikte değişikliğe gidildi ve değişiklikler Resmi Gazete yayımlandı.

Yayımlanan Resmi Gazete kararında belirtildiği üzere bundan sonraki süreçte kaymakam adaylarının mesleki süreçlerinde takip etmeleri gereken yönetmelikte aşağıda yer alan ifadeler eklenmiş ve ilgili değişiklikleri resmiyet kazanmıştır.

İlk olarak birinci madde de yer alan ifadeler uyarınca; 6/7/2011 tarihli ve 27986 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Kaymakam Adayları Yönetmeliğinin 2.maddesinde yer alan "kaymakam adaylarının" ibaresinden sonra gelmek üzere "mesleğe alınma ile" ibaresi eklendiği belirtilmektedir.

Ayıca madde 3 uyarınca;  İlgili yönetmelik 9/6/1930 tarihli ve 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanununun 3 üncü maddesi ile 10/7/2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 274/A maddesine dayanılarak hazırlandığı ilan edilmektedir.

Madde 9 uyarınca ise; Yönetmeliğin 23 üncü maddesinde yer alan "Strateji Geliştirme Başkanı ve Eğitim Dairesi Başkanının da katılacağı Encümen" ibaresi "Değerlendirme Kurulu” olarak değiştirildiği açıklanmaktadır.

İlgili yönetmelikte toplamda 14 madde değişmiş olup Resmi Gazete’nin 29 Haziran sayılı baskısında bütün değişiklikler kamuoyunun bilgisine arz edilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.