Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İŞKUR’dan Personel Alım İlanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İŞKUR’dan Personel Alım İlanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2'nci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı İŞKUR üzerinden yayınladığı ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak işçi daimi ve tam zamanlı olarak istihdamı yapılacak.

İŞKUR D.K.K. ilanı!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2'nci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı personel alım ilanı yayınladı. Alınacak kişi kamu’da daimi olarak istihdam edilecektir.

Başvuru yapacak adaylar 00005584926 iş ilan numarası ile 17 Temmuz 2020 tarihi bitimine kadar yapması gerekmektedir. Başvuru yapacaklar Zonguldak şehrinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

TMSY işçi alımına 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 1076 sayılı Yedek subay ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetlerini yaparken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21’nci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlar başvurabilir.

deniz-kuvvetleri-komutanligi-2nci-deniz-istihkam-tabur-komutanligi.jpg

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinde belirtilen niteliklere sahip olmak.

1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 1076 sayılı Yedek Subaylar Kanunu kapsamına giren ve zorunlu askerlik hizmetini (erbaş/er veya yedek subay/yedek astsubay) yaparken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21'inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlar durumlarını sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile belgelendirmeleri gerekmektedir. İş yerince, bu şartların tamamının adaylarda bulunup bulunmadığı mülakattan önce kontrol edilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesi gereğince;

Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe yapabilmelerine,

Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak ve özel kanunlarında yer alan şartları taşımak,

Türk Ceza Kanunun 53.’ncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu olması,

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.