1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS 60 Puanla Askeri Personel Alımı Mayıs 2018
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS 60 Puanla Askeri Personel Alımı Mayıs 2018

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS 60 Puanla Askeri Personel Alımı Mayıs 2018

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel ihtiyacını karşılamak üzere KPSS 60 puanla sözleşmeli personel alım ilanı 11 Mayıs 2018 de yayınladı.

A+A-

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayınlanan ilanda Askeri Personel alımı (astsubay) yapılacaktır. Başvurular 14 Mayıs 2018 de başlayacak olup 31 Mayıs 2018 de sona erecektir. Başvurular İnternet adresi üzerinden yapılacaktır.

Adaylar başvurularını 31 Mayıs 2018 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP93 Ön Lisans / KPSSP3 Lisans Puanı (son iki yılın en yüksek notu baz alınacaktır)” asgari 60 olanlar (Lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puanı esas alınacaktır.). En az iki yıl ve daha fazla süreli TABLO-1’de yer alan yüksekokul/fakülte bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar.

Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar. Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip TABLO- 1’de yer alan en az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul/fakülte bitirenler başvurabileceklerdir. Tablo 1 ilave edilmiştir.

Başvuracak adaylar genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Mayıs 2018 Askeri Personel Alımı kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum