1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yeni Personel Temin Sözleşmeli Er Alımı Yayımladı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yeni Personel Temin Sözleşmeli Er Alımı Yayımladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yeni Personel Temin Sözleşmeli Er Alımı Yayımladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunlarından personel temin olarak sözleşmeli er alımı yayımlayarak duyuru yaptı. Alıma başvurular başlamış olup başvuru adresi ve kılavuzu ilave edilmiştir.

A+A-

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yeni yayınladığı ilan ile personel temin sayfası üzerinden sözleşmeli er alımı en az ilkokul mezunları arasından alım yapacağını ilan etti. Yapılan duyuru sonrası başvuru sayfası açıldı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için kılavuz ve başvuru adresi eklemesi sayfa sonuna yapılmıştır.

En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olanlardan; Askerlik hizmetine başlamadan sözleşmeli erliğe kabul edilenlerin sevkleri; ilgili kuvvet komutanlığının, Jandarma Genel Komutanlığının veya Sahil Güvenlik Komutanlığının teklifine istinaden, sözleşmeli er oluncaya kadar Milli Savunma Bakanlığı tarafından tehir edilir.

Askerlik yükümlülüğünü daha önce tamamlamamış olanların, askerlik yükümlülüklerine ilişkin olarak ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uygun olarak, ön sözleşme imzalandığı tarihten itibaren ay olarak geçirdiği sürelerin üçte biri askerlik hizmetinden sayılır. Askeri alımlar sayfamızda diğer ilanlara ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli erbaşlar, muvazzaflık hizmetinde olan emsal rütbedeki erbaşların üstü, emsal rütbedeki uzman erbaşların astıdır.

Sözleşmeli erlikte en az iki yılını tamamlayanlar, kadro görev yeri uygunsa liyakat durumu da dikkate alınarak Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde belirtilen esaslar dahilinde onbaşılığa; sözleşmeli onbaşılıkta en az iki yılını tamamlayanlar, kadro görev yeri uygunsa liyakat durumu da dikkate alınarak Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde belirtilen esaslar dahilinde çavuşluğa geçirilir.

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar) başvuru yapabiliyor.

MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini Dikkat:

Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.

Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir. (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden; FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve, FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık probleminde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır. Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
İlgili Haberler