Destek Personeli Ne İş Yapar

Destek Personeli Ne İş Yapar

Pek çok yerde iş imkanına sahip olan destek personeli mesleğinin iş tanımı ve nasıl olunduğunu bu makale ile öğrenebilirsiniz.

Destek Personelinin Görevleri
İş arayan kişiler pek çok farklı firmanın destek personeli aradığını görecektir. Destek personeli, bir firmada yardımcı hizmetleri yürüten kişidir. Çay servisi yapma, fotokopi çekme, ofisin temizlik ve düzenini sağlama, işletmeye araç gereç temini gibi işler yerine getirilir. Sayılan işler hemen her firma ve işletmenin ihtiyacı olan işlerden olduğu için iş imkanı oldukça fazladır. 

Destek personeli olmak için özel bir eğitim şartı aranmaz. Ancak iş ilanlarında genellikle en az lise mezunu olunması aranır. Bazı işletmeler ise yaptıracakları işin niteliği ve yoğunluğuna göre 2 ya da 4 yıllık fakülte mezunu olma şartı aramaktadır. Eğer destek personelinin aktif şekilde bilgisayar kullanması ve bazı yazılımlar ile çalışması gerekiyorsa eğitim şartı yükselmektedir. 

Destek Personeli Nasıl Olunur?
Destek personeli kamu ve özel sektörde çalışabilir. Özel sektörde çalışmak isteyenler, istenen şartları sağlaması halinde başvuru yaparak kabul edilebilecektir. Kamuda çalışmak isteyenler ise eğitim şartına ek olarak 657 sayılı DMK memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. KPSS sınavından istenen minimum puana sahip olunmalıdır. 

Destek personellerinin maaşı en düşük memur maaşı ile benzerlik göstermektedir. Ancak kıdem arttıkça maaş da artacaktır. Özel sektörde ise genellikle asgari ücret düzeyinde maaşlar öngörülür.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.