Destekleme Kurs Başvuruları Alınmaya Başladı

Destekleme Kurs Başvuruları Alınmaya Başladı

Destekleme ve yetiştirme kurslarında görev almak isteyen öğretmenler için başvurular 14 Eylül tarihi itibariyle başladı.

Öğretmen ve Öğrenci Kayıtları
Okullarda açılacak olan kurslar için başvurular geçtiğimiz günlerde alınmıştı. Şimdi ise sıra bu kurslarda görev alacak olan öğretmenlerin belirlenmesine geldi. Ücretli öğretmenlik için başvuru yapan adayların sonuçları birkaç gün önce açıklandı. Görevlendirmesi yapılan öğretmenler 14-18 Eylül tarihleri arasında il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine giderek kayıtlarını yaptıracaklardır. Kayıtlar her 2 dönemi kapsayacak şekilde yıllık olarak yapılacaktır. 

Öğretmenlerin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra ise sıra öğrencilerin kayıtlarına gelecek. Öğrenciler 19-23 Eylül 2019 tarihleri arasında destekleme yetiştirme kurslarına kayıt yaptıracaklardır. 

Destekleme ve yetiştirme kursları ile akranlarından geride olan öğrencilerin desteklenmesi amaçlanır. Bu amaç için hafta sonları okullarda kurslar açılır. Öğrenciler de yetersiz oldukları derslere kayıt yaptırarak kendilerini geliştirecektir. Destekleme kursu açılan branşlardaki öğretmenler bu kurslarda görev alabilecektir. İşte bu kurslarda görev almak isteyen öğretmenler başvuru yapacaklar.

Nasıl Başvuru Yapılır?
Destekleme kurslarında kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmenler görev alabilecektir. Başvurular isteğe bağlı olarak yapılır. Her öğretmen okutabileceği dersler ve atama branşı olan ders için başvuru yapacaktır. Kursların belirlenmesi ile MEBBİS üzerinden başvurular alınacaktır. E-kurs modülü üzerinden ya da şahsen milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapılabilecektir. Başvurular alındıktan sonra görevlendirilecek olan öğretmenler veli ve öğrencilerin tercihine göre belirlenecektir.

Öğretmenler öncelikle kendi görev alanı olan ilçe sınırları içinde tercihte bulunacaktır. Tercihleri dışında görev almak isteyen öğretmenler e-kurs üzerinden herhangi bir kurs merkezini tercih edebilecektir. Ancak bunun için tercih edilen yerde kendi branşlarında öğretmen ihtiyacının olması gerekir. 

DYK görevi almak isteğe bağlı bir görevdir ve ek ders karşılığında yerine getirilir. Kurslar hafta sonlarına yerleştirilir. Bu kurslarda görev alan öğretmenler ek gelir elde etmiş olacaktır. Kurslara gelen öğrenciler ise ücretsiz ek dersler sayesinde geride oldukları konuları tamamlayacaktır. Böylece bir sınıf içindeki öğrenciler arasındaki seviye farkının en aza indirilmesi hedeflenir. Açılan kurslar yıl sonuna kadar devam edecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.