1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuruları Sona Eriyor
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuruları Sona Eriyor

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuruları Sona Eriyor

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) başvurular devem ediyor. Yapılan açıklamalara göre Eğitim Bilişim Ağı (EBA) için yapılacak olan e kurs giriş kayıtları ve başvuru süreci 23 Eylül’de sona erecek. Başvurular 19 Eylül 201

A+A-

Türkiye’de eğitim gören milyonlarca öğrenci için eğitimlerin yanı sıra almak talebinde bulundukları dersler için ilaveten kurs desteği de sağlanmaktadır. Bu çalışmalar dahilinde yapılan EBA ile DYK hizmetlerinde başvurular devam etmektedir.

Öğrencilerin okulda eğitim ve öğretim dönemi boyunca tabi tutuldukları müfredata ek olarak destek dersleri almayı talep etmeleri gibi bir hakkı bulunmaktadır.

Söz konusu çalışmaların iki farklı birimi vardır. Bunlardan ilki Destekleme ve Yetiştirme Kursları  (DYK)   olurken; ikincisi ise Eğitim Bilişim Ağı (EBA) olmaktadır.

E kurs modülü olarak online olarak alınan hizmetlerden olan EBA için hem öğrenciler hem de eğitmenler ilaveten ders alabilmektedir.

Başvuru sürecinin 19 Eylül 2019’da başladığı ilan edilen kurslar için son başvuru tarihi ise 23 Eylül 2019 olarak verilmiştir.

İlgili çalışmalara başvuru yapmayı hakkeden sınıflar için verilen bilgilere göre; 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar başvuru yapabiliyor.

E Kurs modülü üzerinden ve resmi siteden sadece e-okul bilgileri ve e-devlet şifreleri ile giriş yapmak mümkündür.

2019-202 Eğitim Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları İş Takvimi ise aşağıda yer alan tabloda belirtildiği üzere tarihlendirilmektedir.

1-032.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.