Devlet Dışında Bireysel Emeklilik Sahibi Olanlara Ne Olacak?

Devlet Dışında Bireysel Emeklilik Sahibi Olanlara Ne Olacak?

Zorunlu bireysel emeklilik sisteminin, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle başlayacağını daha önceki haberlerimizde yapmıştık.

1 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olan zorunlu bireysel emeklilik sistemi akıllara birçok soru işareti bıraktı. Bu soru işaretlerinden bir tanesi de halihazırda bir bireysel emeklilik sistemine üye olan kişilerin, zorunlu emeklilik sistemi geldiği zaman ne yapacaklarıdır.

45 yaş altındaki tüm çalışanları kapsayan kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi ve şu an için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayını beklemekte. Az önce sorduğumuz en çok merak edilen sorunun cevabına gelirsek o da şu şekilde gerçekleşecek :

Türkiye Büyük Millet Meclisin’den geçen kanun incelendiğinde halihazırda bir bireysel emeklilik sistemine üye olan kişiler için bir düzenleme yapılmamış. Yani daha açık bir dilde konuşmak gerekirse, bireysel emeklilik sistemine üye olan memurlar 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 2 adet bireysel emeklilik sistemine sahip olmuş olacaklar.

Tabi ki bu sistem ilk iki ay için zorunlu olsa da ikinci aydan sonra çıkış serbest. Yani ikinci aydan sonra istediği zaman çıkabilecek olan çalışanlar, devletin bireysel emeklilik sistemine üye olanlara vereceği 1.000 liralık teşviği de kaybetmiş olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.