1. HABERLER

  2. HABER

  3. Devlet Karşılıksız Olarak 2022 Aylığı ile 724 TL Destek Sağlıyor
Devlet Karşılıksız Olarak 2022 Aylığı ile 724 TL Destek Sağlıyor

Devlet Karşılıksız Olarak 2022 Aylığı ile 724 TL Destek Sağlıyor

Devlet mağdur ve malül vatandaşlara para ödemesi yaparken aynı zamanda eğitim için ihtiyacı olan vatandaşlara da maddi destekte bulunuyor.

A+A-

Türkiye genelinde kapsayıcı olan ve her ilde sıklıkla görülen hem mağdur ve malül vatandaşların çalışma hayatlarına katılamama durumlarından kaynaklı olarak hem de ihtiyaç sahibi aile çocuklarının eğitimlerinde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için destek paketleri sunulmaktadır.

Devlet tarafından yapılan ve çok çeşitli şekilde kategorize edilen desteklerin malül ve mağdur vatandaşlar için sağlanan kısmı farklı, eğitim için ihtiyaç sahibi olan ailelere yapılan desteklerin kategorisi de farklı olarak sunuluyor.

Sunulan bu desteklerden faydalanabilmek için öncelikle verilen desteğin devlet kademelerinde kanuni karşılığının bilinmesi ve akabinde bahsi geçen destek için devlet tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi esas olarak belirleniyor.

Örnek olarak 5 farklı desteği bir arada bulunduran ve “2022 aylığı” olarak kategorize edilen destek paketinden faydalanabilmek için öncelikle destek talep eden vatandaşların bahsi geçen 5 kategoriden birine vakıf olması gerekmektedir.

Bu 5 farklı kategori ise 65 yaş ve üzerine verilen yaşlı aylığı; yüzde 40-69 arası olmak şartı ile tahsis edilen engelli aylığı; yüzde %70 ve üzeri engelli olmak üzere bağlanan engelli aylığı; 18 yaş altı engelli yakını aylığı ve son olarak da silikozis aylığı yer almaktadır.

Asgari ücretin 1/3’ünden daha az miktarda bir kişi başı gelir varsa eğer hane için, bu destekler hak edilmiş oluyor ve şu anki verilere göre yaşlılara 606 lira, engellilere ise 483 tl ile 724 tl arası kademeli ödeme yapılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum