1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Devlet Memur Alımı 3 Bin 952 KPSS’SİZ ve KPSS’Lİ Kurumlara Kadro Dağılımı
Devlet Memur Alımı 3 Bin 952 KPSS’SİZ ve KPSS’Lİ Kurumlara Kadro Dağılımı

Devlet Memur Alımı 3 Bin 952 KPSS’SİZ ve KPSS’Lİ Kurumlara Kadro Dağılımı

Devlet memur alımı için 3 bin 952 kadrolu KPSS’SİZ ve KPSS’Lİ kamu kurumları kadro kontenjan dağılımları yayımlandı. Bir çok kuruma başvuru alınmaya başlandı. Kamu ilanları için başvuracaklardaki şartlar kılavuz şeklinde verildi.

A+A-

Devlet memur alımı 3 bin 952 kadrolu KPSS’SİZ ve KPSS’Lİ kamu kurum ve kuruluşlarına kadro kontenjan dağılımları yayımlandı. Kamu kurumlarının çoğu başvuruları almaya başladı. Bu kapsamda başvuracaklar için başvuru şartları ve diğer tüm detaylar haber kılavuzlarında verildi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Düzenleme Kurumu tarafından yayımlanan sınav dahilinde, kurum içine memur alımı yapılacak olup; alımların Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanı ile yapılacağı ve 15 kişilik kontenjan açıldığı ilan edilmiştir.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından memur alımı yayınlanmış olup adaylar için başvuru şartları paylaşılmıştır. Alınacaklar uzman yardımcısı, şoför ve idari memur olarak görevlendirilecektir. Alım kadrolu olarak yapılacaktır. KPSS puanı aranıyor.

Konya Teknik Üniversitesi kamu iş ilanları ile 25 kadrolu güvenlik görevlisi ve sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alım her ilana göre değişiklik içeriyor. Bu sebepten en az ilkokul en fazla lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Güvenlik görevlisi alımı 8 kişi lise veya önlisans mezunu olması gerekiyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS 60 puanla 9 şehir 37 memur alımı ilanları yayımladı. Alımı yapan şehirler olarak Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak ve İstanbul şehirleri verilmiştir. Alım 2 farklı (Kooperatif görevlisi ve Ziraat mühendisi) olarak yapılıyor.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına istihdam edilecek giriş sınavı ile 8 kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Alım mühendis, tekniker ve eksper olarak yapılacaktır. Atama sınav yönetmeliği gereği yapılacak sınava kimler hangi şartlarda başvuru yapabilecek.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından yayınlanan ilan ile büro personeli, destek personeli, mimar, mühendis, teknisyen ve tekniker kadrolarında personel alınacağı ilan edildi. Toplamda 84 personel alımı yapılacak olup her bir kadro için şartlar ayrı ayrı açıklandı. Başvuru yapacak adaylardan KPSS puanı istenmektedir. Eğitim durumuna göre ilgili KPSS ve puan türünden gerekli puanın alınması şart koşulmuştur.

PÖH alımı 500 kişi için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lise mezunları için KPSS P94 puan türünden en az (65), önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az (65), 2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az (60) puan almış olmak.

Adalet Bakanlığı yeni ilanla 1300 personel alacak. Adalet Bakanlığı 1300 personeli Hakim, Savcı ve Avukat olarak istihdam edecektir. Bakanlığın kadrolara göre branş dağılımı haber kılavuzunda verilmiştir. Bakanlık alımı sınav ile yapılacaktır. ilana göre hakim alımı, savcı alımı ve avukat alımı olarak sonuçlanacaktır.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği uzman yardımcısı alımı sözlü sınavla toplam 5 personel alınacaktır. Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği adresine en geç 30 Eylül 2019 tarih saat 17.30'a kadar şahsen, posta yoluyla veya internet adresine yapılacaktır.

İstanbul Üniversitesi KPSS 70 puanı bulunan adayların başvuru yapabileceği yeni ilan yayımlandı. 7 kamu personeli alımı olarak yapılacak ilana başvurular başlamış olup 24 Eylül 2019 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir.

PAEM alımı için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,1800 kişilik kontenjan erkek ve 200 kişilik kontenjan da kadın olmak üzere toplamda 2000 komiser yardımcısı adayı unvanı ile öğrenci alımı yapılacaktır. 2018 ve 2019 yılı KPSS lisans P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Boğaziçi Üniversitesi 5 sözleşmeli personel alımı sınav duyurusu yayımlayarak adayları bilgilendirdi. Yayımlanan kılavuza göre KPSS 2019 ve 2019 puanları geçerli olacaktır. Alım Üniversitenin bilgi işlem ve Yayım Daire Başkanlığına sözleşmeli bilişim personeli olarak sonuçlandırılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum