DHMİ Memur Atama Duyurusu! KPSS 2020/2

DHMİ Memur Atama Duyurusu! KPSS 2020/2

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına göre kurumlarına yerleşen adayların yapması gereken işlemler açıklanmıştır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) resmi internet sitesinden yayımladığı duyuruya göre, KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına göre kuruma yerleşen adaylar atamalarının yapılabilmesi için haberimizin detayında paylaştığımız işlemleri yapmaları gerekmektedir.

DHMİ tarafından yapılan açıklamada;

“ÖSYM Başkanlığınca KPSS 2020/2 Merkezi Yerleştirmesi sonucu Kuruluşumuz emrine yerleştirilen adayların adreslerine tebligat yapılmayacak olup aşağıda istenilen belgeleri 25 Ocak – 12 Şubat 2021 tarihleri arasında saat 17:00'a kadar DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No:32 06560 Etiler-Yenimahalle/ ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir. 

Belirtilen tarihten sonra belge getirenlerin müracaatları kabul edilmeyecek olup ayrıca postadan kaynaklanabilecek gecikmelerden Kuruluşumuz sorumlu olmayacaktır.” şeklindedir.

KPSS 2020/2 göre yerleşen adaylar ne yapacaklar

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-2020/2) sonucuna göre, DHMİ’ne yerleşen adayların aşağıdaki evrakları hazırlayıp aşağıda istenilen belgeleri 25 Ocak – 12 Şubat 2021 tarihleri arasında saat 17:00'a kadar DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No:32 06560 Etiler-Yenimahalle/ ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. 

Adaylardan istenen belgeler

1) Atama Başvuru Formu (EK 1) (Ekte yer alan form indirildikten sonra bilgisayar üzerinden eksiksiz olarak doldurulacak, tüm beyanlar eksiksiz olarak seçilip çıktısı alındıktan sonra imzalanıp fotoğraf yapıştırılacak.)
2) Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi (Arkalı Önlü olacaktır)
3) KPSS Yerleştirme belgesi internet çıktısı
4) Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi) onaylı sureti (Elden belge teslim edenler için Öğrenim Belgesinin fotokopisi, aslı ile beraber ibraz edildiği takdirde yeterli olacaktır.)
NOT: E-devlet üzerinden alınan mezun belgesi kabul edilmeyecektir.
5) Adli Sicil kaydı belgesi (E-devlet üzerinden alınacak belge de yeterli olacaktır.)

6) Erkek adaylar için:

•    Askerliğini yedek subay olarak yapanlar için terhis belgesinin fotokopisi ve E-devlet üzeninden alınan askerlik durum belgesi.
•    Tecilli olanlar, 21 gün askerlik yapacaklar ile  askerliğini er/erbaş olarak yapanlar için askerlik durum belgesi (E-devlet üzerinden alınan veya askerlik şubelerinden alınan belge)
•    Askerlikten muaf olanlar için muaflık nedenini gösteren askerlik durum belgesi. (belli bir ücret ödeyerek askerlikten muaf olanlar ödeme dekontunun fotokopisini de ekleyeceklerdir.)

7) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışanlar için Hizmet Belgesi Aslı. (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar, çalıştıkları Kurumun İnsan Kaynakları birimlerinden bu belgeyi alabilecek olup e devlet üzerinden alınan SGK hizmet dökümü kabul edilmeyecektir.)
8)  2 adet vesikalık fotoğraf. (Erkek adaylar için sakalsız ve  kravatlı olacak şekilde)
9) Yüksek Lisans yapan adaylar için (Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi) onaylı sureti (Elden belge teslim edenler için Öğrenim Belgesinin fotokopisi, aslı ile beraber ibraz edildiği takdirde yeterli olacaktır.)
10) Ortaöğretimde hazırlık sınıfı okuyanlar için (Diploma) onaylı sureti (Elden belge teslim edenler için Öğrenim Belgesinin fotokopisi, aslı ile beraber ibraz edildiği takdirde yeterli olacaktır)
11) Yabancı dil bilen adaylardan son 5 yıl içerisinde YDS sınavından 70 ve üzeri puan alanlar için Sınav Sonuç Belgesi

Adaylardan istenen ek evraklar

1) Apron Memuru, ARFF Memuru ve İş Makineleri Sürücüsü adayları için Sürücü Belgesinin (arkalı önlü) onaylı sureti (Elden belge teslim edenler için sürücü belgesinin fotokopisi, aslı ile beraber ibraz edildiği takdirde yeterli olacaktır.)
2) YDS Sınav Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı) (Stajyer AIM Memuru adayları ve 391085290 nolu kodu seçen Memur adayı için)
3) Stajyer AIM Memuru adayları için Tam Teşekküllü Hastaneden alınacak “Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır" ibareli Sağlık Kurulu Raporu
4) ARFF Memuru adayları için tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu. Alınacak sağlık kurulu raporunda boy ve kilo ölçüleri ile “Yurdun her yerinde ARFF (Hava Alanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) Memuru veya İtfaiyeci) olur" ibaresi bulunması gerekmektedir. ARFF Memuru adaylarında aranılan sağlık şartları aşağıda belirtilmiştir.

a) En az 1.65 metre boyunda olmak.
b) Boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 10 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak. (Tartma ve ölçme aç karnına ve çıplak ayakla olacaktır)
c) Astım, bronşit, nefes darlığı, epilepsi, renk körlüğü, kekemelik, sağırlık, ileri derecede görme bozukluğu vb. biyolojik rahatsızlığı bulunmamak.

ç) Aşırı psikolojik duyarlılık ve heyecan, davranış bozuklukları, kapalı alan korkusu, yükseklik korkusu, karanlık korkusu, kan tutması vb. psikolojik ve sinirsel rahatsızlıklardan herhangi birine yakalanmamış olmak.
d) "c" ve "ç" maddelerinde belirtilen bedensel ve psikolojik yapı ile yurdun her yerinde ARFF (Hava Alanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) Memuru olarak görev yapabileceğine dair tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden "Sağlık Kurulu" raporu almış olmak.

Adaylar için Önemli duyuru

Hali hazırda askerde olan adaylar, askerde olduklarına dair bir belgeyle beraber ilanda belirtilen belgeleri (sağlık kurulu raporu hariç) göndermesi gerekmektedir.

Evraklarını posta yoluyla gönderenlerin evrakları kontrol edildikten sonra e-posta adreslerine bilgilendirme yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.