1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DHMİ Sınavla 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak
DHMİ Sınavla 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

DHMİ Sınavla 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 9 Ekim 2019 tarihli kamu personeli alım ilanında Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere kurumun sınavla 7 müfettiş yardımcısı alınacağını duyurdu.

A+A-

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda kurum bünyesindeki diğer alt kurulları denetleme yapan Teftiş Kurulu'na 7 müfettiş yardımcısı alımı ilanı yayımladı. 

Müfettiş yardımcılığı başvuru tarihleri ve başvuru şekli:

Genel Müdürlük tarafından yayımlanan ilana başvurular yarından itibaren (9 Ekim 2019) başlayacaktır. İlana son başvuru tarihi ise en geç en geç 08.11.2019 günü saat 23:59’a kadar yapılacaktır. 

Müfettiş yardımcılığı sınavına başvurmak isteyen adaylar, DHMİ Genel Müdürlüğü İş Başvuru Sistemi'nden başvuru yapacaklar. Açılan sitede başvurular “Müfettiş Yardımcılığı Başvuru” bağlantısından yapılacaktır. Başvuruda bulunan adaylar açılan sayfada son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı, diploma, KPSS sonuç belgesi ve özgeçmişlerini sisteme yükleyerek başvuruda bulunacaklardır. 

Sınavların yapılacağı tarih:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek sınavda yazılı sınav 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacaktır. Sözlü sınav tarihleri ise daha sonra kurumun internet sitesinden duyurulacaktır. Sınavlar Ankara'da yapılacaktır.

KPSS şartı:

Yayımlanan ilanda sınava başvurmak isteyen adaylar, 2018 ve 2019 yıllarında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P48 puan türünden 80 ve daha üzeri puan almaları gerekmektedir.

Başvuru şartları:

Müfettiş yardımcılığı sınavı başvurusu için; adaylardan en az dört yıllık Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olması şartı istenmektedir.

Sınava başvuracak aday eğer daha önce en az 2 kez müfettiş yardımcılığı sınavına katıldıysa buna sınava katılamayacaktır.

Müfettiş yardımcısı sınavına başvuru için aranan diğer bir şart ise adayın 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle en fazla 35 yaşında olmasıdır.

Müfettiş Yardımcılığı sınavı konuları:

30 Kasım 2019 tarihinde yapılacak sınavda adaylar hukuk, iktisat, maliye, muhasebe ve İngilizce'den sorumlu olacaklardır. Adayların başarılı sayılması için bu sınavdan en az 65 puan alması gerekmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 7 müfettiş yardımcısı alım duyurusu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.