1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DHMİ ve Merkez Bankası 31 Memur ve Güvenli Görevlisi Alımı
DHMİ ve Merkez Bankası 31 Memur ve Güvenli Görevlisi Alımı

DHMİ ve Merkez Bankası 31 Memur ve Güvenli Görevlisi Alımı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Merkez Bankası tarafından iki ilan yayımlanarak 31 memur alımı ve güvenlik görevlisi alımı yapılıyor. Bu kamu alımlarına hangi adaylar ne gibi başvuru şartları ile başvuru yapacağı detayları haberimizde…

A+A-

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Merkez Bankası tarafından yayımlanan iki ilan ile 31 memur alımı ve güvenlik görevlisi alımı yapacaklarını ilan etti. Başvuru yapacak adaylar için ilan kılavuzu eklenmiş olup şartlar yayımlanmıştır. Bu kapsamda adayların başvuruda nasıl bir yol izleyeceği ve başvuru tarihi detayları haberimizde verilmiştir.

Merkez Bankası; Başvurular 7 Kasım 2019 tarihinden 14 Kasım 2019 tarihi saat 17.30’a kadar Bankanın internet sitesi insan kaynakları sayfasından belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Koşulları: Yaş olarak 1.1.1988 ve daha sonra doğmuş olmak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak. Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak. Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak. Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.).

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak. En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.).

KPSS Şartı Durumları: Son başvuru tarihi itibariyle son iki yıl içinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) lisans mezunları için en az 60 KPSSP1, ön lisans mezunları için ise en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak.

DHMİ personel alımı; Genel Müdürlük tarafından yayımlanan ilana başvurular başlamış olup son başvuru tarihi ise en geç en geç 08.11.2019 günü saat 23:59’a kadar yapılacaktır.

Müfettiş yardımcılığı sınavına başvurmak isteyen adaylar, DHMİ Genel Müdürlüğü İş Başvuru Sistemi'nden başvuru yapacaklar. Açılan sitede başvurular “Müfettiş Yardımcılığı Başvuru” bağlantısından yapılacaktır. Başvuruda bulunan adaylar açılan sayfada son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı, diploma, KPSS sonuç belgesi ve özgeçmişlerini sisteme yükleyerek başvuruda bulunacaklardır.

Sınavların yapılacağı tarih: Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek sınavda yazılı sınav 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacaktır. Sözlü sınav tarihleri ise daha sonra kurumun internet sitesinden duyurulacaktır. Sınavlar Ankara'da yapılacaktır. KPSS şartı: Yayımlanan ilanda sınava başvurmak isteyen adaylar, 2018 ve 2019 yıllarında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P48 puan türünden 80 ve daha üzeri puan almaları gerekmektedir.

Başvuru şartları: Müfettiş yardımcılığı sınavı başvurusu için; adaylardan en az dört yıllık Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olması şartı istenmektedir. Sınava başvuracak aday eğer daha önce en az 2 kez müfettiş yardımcılığı sınavına katıldıysa buna sınava katılamayacaktır. Müfettiş yardımcısı sınavına başvuru için aranan diğer bir şart ise adayın 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle en fazla 35 yaşında olmasıdır.

Müfettiş Yardımcılığı sınavı konuları: 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacak sınavda adaylar hukuk, iktisat, maliye, muhasebe ve İngilizce'den sorumlu olacaklardır. Adayların başarılı sayılması için bu sınavdan en az 65 puan alması gerekmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 7 müfettiş yardımcısı alım duyurusu için tıklayın.
Merkez Bankası güvenlik görevlisi alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.