1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DİB 14 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
DİB 14 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

DİB 14 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre toplam 14 kişi kamu personel alımı yapılacak. Başvuru kılavuzunda yer alan bilgiye göre müfettiş yardımcısı unvanı ile kadrolu olarak alım yapılacak. İstihdam edilecekler A grubun

A+A-

Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak görevini yerine getiren Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından müfettiş ihtiyacını karşılamak için 14 kamu personeli alımı yapılacak.

Başvurular, istenen belgelerle birlikte, en geç 7 Aralık 2018 Cuma günü Saat 18:00’a kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına bizzat veya posta ile yapılır. Adayların kısıtlı süresi nedeniyle acele etmeleri gereklidir.

Adaylardan istenen belgeler:  Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylı örneği, İki adet vesikalık fotoğraf, Adli sicil kaydına dair yazılı beyan, Adayın öğrenim gördüğü okulları, daha önce yaptığı iş ve görevleri, bildiği yabancı dil ve seviyesini, varsa katıldığı sosyal faaliyetler ile gerekli gördüğü diğer bilgileri içeren, kendi el yazısıyla yazılmış öz geçmiş.

DİB Başvuru şartları En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak, 01/01/2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (657 Sayılı DMK. Ek Madde 40)Başkanlık Teşkilatında vaizlik, dengi ve üstü görevlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak, 21/05/2011 tarihinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığındaki kadrolara atananlarda A Grubu kadrolara atanacaklar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak şart.

Diyanet İşleri Başkanlığı 14 kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.