1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DİKA 28 Memur Alımı
DİKA 28 Memur Alımı

DİKA 28 Memur Alımı

Dicle Kalkınma Ajansı Tarafından 28 Kamu Personel Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İş İlanına Göre 22 Mayıs 2017 Tarihine Kadar Başvurular Alınacak Olup, 27 Mayıs 2017 Tarihinde Sözlü Sınava Hak Kazananlar Duyurulacaktır. Sınav 6 Haziran 2017 Salı tarihi

A+A-

Dicle Kalkınma Ajansı tarafından 28 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. DİKA ajansı merkezi Mardin ili olup, Ajans faaliyet alanlarını Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri oluşturmaktadır. Bu nedenle sınavda başarılı olan uzman personel adayları bu illerden Ajansın uygun göreceği herhangi birinde istihdam edilecektir.

22 Mayıs 2017 tarihine kadar başvurular alınacaktır. Adayların, sınava katılabilmek için Ajansın web sayfasındaki
Başvuru formunu doldurduktan sonra, istenen diğer belgeleri de ekleyerek son başvuru tarih ve saatine kadar başvuruyu online olarak tamamlamaları gerekmektedir.

Yönetici Asistanı 1 Kişi; En az lise mezunu olmak, Herhangi bir kamu veya özel sektör kuruluşunda 5 yıllık iş deneyimine sahip olmak ve bunu belgelemek, şartları aranmaktadır. Bu unvanda KPSS şartı yok.

Bilgi İşlem Görevlisi 1 Kişi: En az ön lisans mezunu olmak, Herhangi bir kamu veya özel sektör kuruluşunda Bilgi İşlem alanında 5 yıllık iş deneyimine sahip olmak ve bunu belgelemek. Bu unvanda KPSS şartı yok.

Finansman, Bütçe ve Muhasebe Görevlisi 1 Kişi: Üniversitelerin Maliye, İktisat, İşletme veya Muhasebe bölümlerinin birinden lisans düzeyinde mezun olmak, Herhangi bir kamu veya özel sektör kuruluşunda en az 3 yıl deneyim sahibi olmak ve bunu belgelemek şartları aranmaktadır. Bu unvanda KPSS şartı yok.

Büro Görevlisi 4 Kişi; İlk defa atananlar için; En az ön lisans düzeyinde mezun olmak, 4-5 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak veya 16 Ekim 2016 tarihinde yapılan ön lisans düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P93 puan türünden en az 80 (seksen) puan almış olmak şart.

Uzman Personel alımı için:  Üniversitelerin hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, matematik, sosyoloji, mimarlık, şehir ve bölge plânlama ile mühendislik dallarından lisans düzeyinde mezun olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda İngilizce dilinden en az 70 puan almış olmak. ÖSYM tarafından 4-5 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından mezun oldukları öğrenim dalları itibariyle tabloda gösterilen ilgili puan türlerinden birinden en az 80 puan almış olmak şart.

Hukuk Müşavirliği Hizmetinden Sorumlu Uzman Personel alımı için; Üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun olmak, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak şart.

İç Denetçi alımı için; Üniversitelerin hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, matematik, sosyoloji, mimarlık, şehir ve bölge plânlama ile mühendislik dallarından lisans düzeyinde mezun olmak, Kamuda denetim elemanı olarak en az 10 yıl çalışmış olmak şart.

DİKA 28 kamu personel alımı (memur) başvuru kılavuzu için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.