1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dışişleri Bakanlığı 150 Kadrolu Memur Alımı Yapıyor
Dışişleri Bakanlığı 150 Kadrolu Memur Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı 150 Kadrolu Memur Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatında görev alır. Bu memur statüsündeki kişiler dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve sorumluluk üstlenir. Yurtdışında temsil görevi icra ederek diplomatik kari

A+A-

Konsolosluk ve İhtisas memurluğu alımı konusunda Dışişleri bakanlığının resmi kamu personeli alımı ilanlarını yayımladı. 75 Meslek Memuru, 75 Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı için başvuru alınıyor. Peki, memur alımı nasıl yapılacak, başvuru şartları neler? Tüm bu soruların detaylarını internet adresimizde bulabilirsiniz.

Alımlar Nasıl Yapılacak?
Bakanlığa alınacak Konsolosluk ve İhtisas memurları farklı alanlarda bünyeye katılacak. Alım yapılacak kadrolar ise 
Merkez ve yurtdışı teşkilatında konsolosluk, Protokol, Ekonomik ve kültürel işler, Kamu diplomasisi, Ulusal mevzuatla bağlantılı hukuki işler, Personel işleri, İdari ve mali işler, özel uzmanlık bilgisi gerektiren diğer alanlarda görev dağılımı gerçekleştirilecektir.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu unvanı üzerinden atama yapılabilecek azami kadro sayısı 75 olarak açıklandı. Giriş sınavını kazanan adaylar, maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, 7 ilâ 9’uncu derece kadrolara yerleştirilecektir.

Sınav yazılı ve sözlü aşamalardan bir araya geliyor. Sınavın yazılı kısmı 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınava katılmaya hak kazandığı halde katılmayan adaylar, aynı unvan kadroları için yapılacak sınava kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şartları Neler?
Sınava başvuru yapabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde bulunan şartları taşımak
35 yaşını doldurmamış olmak, Yurtiçindeki üniversitelerin ya da diploma denkliği onaylanmış olmak kaydıyla en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olunması gerekir. İhtisas Memurluğu sınavına yedi farklı kategoriden birine başvuru yapılacaktır. Adayların belirlenen YDS puanlarını almaları gerekir. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Başvurular 7 Ekim 2019 Pazartesi günü tarihinde başlayacak ve 17 Ekim 2019 Perşembe gününde mesai saatlerinde sona erecektir. Başvuru işlemleri Bakanlığın resmi internet adresi üzerinden yapılacaktır. Başvuru için gerekli olan belgeler; T.C. kimlik numarası, Diploma ya da mezuniyet belgesi, Vesikalık fotoğraf, YDS ya da ÖSYM tarafından belirlenen uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi, Varsa lisansüstü eğitim diploması başvuru sırasında istenen belgeler arasındadır.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğuna Giriş sınavı duyurusu için tıklayınız. Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı Duyurusu ilanı için tıklayınız. Diğer ilanlar için Memur Alımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum