1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dışişleri Bakanlığı 50 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Dışişleri Bakanlığı 50 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı 50 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlamış olduğu ilanla 50 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuş olup adaylar için son başvuru tarihi 26 Kasım 2018 olarak ilan edilmiştir.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı olarak 50 kamu personeli alımı olarak memur alımı yapılıyor. Alınacaklar Konsolosluk ve ihtisas memuru olarak görevlendirilecektir. Alım için yazılı ve sözlü sınav şekli kullanılacaktır.

Kamu Personeli Alımına başvuru şartları ise: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşıması gerekmektedir. 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına altı farklı kategoriden birinden başvurulabilecek olup, söz konusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2016, 2017 veya 2018 yıllarında sınav sonucu geçerli olacaktır.

Başvurular başlamış olup 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlık internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylar başvuru için istenen bilgi ve belgeleri elektronik ortamda gönderilecektir.

Memur alımı başvurusu yapmak için istenen belgeler:  T.C Kimlik numarası, YDS/e-YDS veya puan eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi, Diploma veya mezuniyet belgesi, fotoğraf ve varsa lisansüstü eğitim diploması olması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı kılavuzu için tıklayın.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.