Dışişleri Bakanlığı Konsolosluğa En Az Lise Mezun Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluğa En Az Lise Mezun Sekreter Alacak

Dış işleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda sekreter alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık Başkonsolosluğa en az lise mezunu bay veya bayan adaylar arasından sekreter alımı başvuru şartları sunuldu.

Sekreter alımı ilanı yayınlandı.

Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa yerleştirilmesi için en az lise mezun sekreter alımı için resmi ilanı yayınlayarak başvuruları almaya başladı.

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu:

Nagoya Başkonsolosluk münhal bulunan 2 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

Adaylarda Aranan Nitelikler:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede Japonca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvuru İçin Adaylardan İstenen Belgeler:

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir). Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”), Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf olması gerekiyor.

Başvurular en geç 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar,“Türk-Japon Kültür Ticari Yardımlaşma Dayanışma Derneği”nin Aichi-ken İnazawa-shi Konomiya 2 Chome 5 Banchi 26 Nagoya adresine ulaşacak şekilde veya hafta içi her gün 14.00-18.00 saatleri arasında aynı adrese şahsen yapılabilecektir.

Dışişleri ilan kılavuzu içerisinde detaylar yer alıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.