Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Personel Alacak

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Personel Alacak

Dışişleri Bakanlığına yeni personel alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Bakanlık 2 kadro için sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Personel alımı için KPSS şartı bulunmuyor. Başvurular aşağıdadır.

2020 yılı memur personel alımları kapsamında Dışişleri Bakanlığı tarafından sözleşmeli 2 memur alımı için başvuru ilanı yayımlandı. 2 adet sözleşmeli sekreter kadrosuna KPSS şartsız en az lise mezunu personel alımı yapılacak. Personel alımı için başvuru genel şartlarının yanı sıra ayrıca özel hükümler de bulunmaktadır. Özel şartları lütfen dikkatlice okuyunuz.

Başvuru Süreci

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı için başvuruların en gez 8 Aralık 2020 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Başvurular posta ile başvuru kılavuzunda belirtilen adrese gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca başvurular şahsen de olabilecektir.

Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti isteniyor.
Ayrıca erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla bazı belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

T.C. Bişkek Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav alımı kapsamında sekreter alımı şartları şu şekildedir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak gerekmektedir.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede Kırgızca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum