1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dışişleri Bakanlığı KPSS’ siz 41 Üst Yaş Sınırlı 2 Sekreter
Dışişleri Bakanlığı KPSS’ siz 41 Üst Yaş Sınırlı 2 Sekreter

Dışişleri Bakanlığı KPSS’ siz 41 Üst Yaş Sınırlı 2 Sekreter

Dışişleri Bakanlığı KPSS’ siz en az lise mezunu 41 üst yaş sınırlı adaylar arasından 2 sekreter alımı yapıyor. Bakanlık kamu personel alımı hangi şartlarda ve hangi yöntemle yapılacağı haberimiz içerisinde verilmiştir.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı iki duyuru ile 41 üst yaş sınırlı 2 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Dışişleri Bakanlığı KPSS’ siz 2 sekreter alımı en az lise mezunu adaylar arasından yapılacaktır. Alımlar Paris Büyükelçiliği ve LİYON Başkonsolosluğuna yapılacaktır. Aşağıda iletişim bilgileri ve başvuru adresleri verilmiştir.

İlk ilana göre LİYON Başkonsolosluğuna yerleştirilmek üzere üst olarak 41 yaş ile sınırlı en az lise mezunu adaylar arasından sözleşmeli sekreter alımı yapıyor. LİYON başvuru şartları şöyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir). Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvurular en geç 21 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluk 87, rue de Sèze, 69006 Lyon-France adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir. Tel: +33 (4) 72 83 98 56 E-mail: consulat.lyon@mfa.gov.tr

İkinci ilana göre Paris Büyükelçiliği en az lise mezunu 41 üst yaş sınırlı kamu personeli alımı yapılıyor. Paris Büyükelçilik alım şartlar şöyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi gerekmektedir.

Başvurular en geç 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğimizin “16, Avenue de Lamballe 75016 Paris” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir. Tel: +33 (0) 153 92 71 11 – 12 E-mail: ambassade.paris@mfa.gov.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum