Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz En Az Lise Mezunu Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz En Az Lise Mezunu Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı yeni yayınladığı ilan ile KPSS’siz en az lise mezunu adaylar arasından sekreter alımı yapacak. Başvurular 17 Ocak 2019 kadar devam edecek ilana 41 yaş üst sınır olarak ilave edilmiştir.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yeni ilan yayınlanarak KPSS’siz en az lise mezunu adaylar arasından sekreter alımı yapacağını duyurdu. Başvurular başlamış olup 17 Ocak 2019 tarihi bitimine kadar devam edecektir. İlanda en dikkat çeken 41 üst yaş sınırının bulunması olarak görülmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek.

Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvurular en geç 17 Ocak 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluk 10 Lower Spadina, Suite 300, Toronto ON, M5V 2Z2 adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00 - 17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir.

Dışişleri Bakanlığı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum