1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Büyükelçilik Sekreter Alımı
Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Büyükelçilik Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Büyükelçilik Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı T.C. Batum Başkonsolosluğu ile T.C. Vaşington Büyükelçiliği’nde istihdam edilmek üzere 2 adet sekreter alımı yapılacağını açıkladı. Başvurularda En az Lise Mezunları Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puan şartı aranmaksızın başvuru alın

A+A-

Dışişleri Bakanlığı 'na bağlı T.C. Batum Başkonsolosluğu ile T.C. Vaşington Büyükelçiliği ’nde personel alımı yapılacağını açıkladı. Yayınlanan duyurulara göre toplam 2 sekreter alımı yapılacak.

T.C. Batum Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Çok iyi derecede Gürcü’ce (ilave olarak Rusça ve İngilizce tercih sebebidir) ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şart.

Başvuruların en geç 15 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar Batum Başkonsolosluğu Ninoshvili Kucha 9 Batumi / Georgia adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:30 - 12:30 / 14:00 - 17:30 saatleri arasında şahsen yapılabilir.

T.C. Vaşington Büyükelçiliği’nde münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şart.

Başvurular en geç 16 Mayıs 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Vaşington Büyükelçiliği (2525 Massachusetts Ave. NW, Washington, D.C. 20008) adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 9.00 – 18.00) şahsen yapılabilir.

T.C. Vaşington Büyükelçiliği sekreter alımı resmi ilan metni için Tıklayınız.

T.C. Batum Başkonsolosluğu sekreter alımı resmi ilan metni için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.