Diyanet 6 branşta 70 kamu personeli ve öğretmen alımı başvuruları

Diyanet 6 branşta 70 kamu personeli ve öğretmen alımı başvuruları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 2 ilan ile 6 branşta 70 kamu personel ve öğretmen alımı yapacağını duyurdu. Başvuruları bu hafta başlayacak alımlara kimler hangi şartlarda başvuru yapabilecek?

Diyanet işleri Başkanlığı kamu personeli alımı ve öğretmen alımı yapmak üzere 2 ilan yayımlayarak adaylara duyurdu. Diyanet 6 branşta 70 kamu personeli alımı ve öğretmen alımı ilanını derledik. Başvuru yapacaklar için ilk önce öğretmen alımı ve sonrasında kamu personeli alımı ilan detaylarını verdik.

Öğretmen alımları için KPSS şartı aranmaktadır. 2018 ve 2019 KPSS P121 puanı ile alımlar yapılacaktır. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenliği mezunlarından alım yapılacaktır. Alınacak olan kişiler kuran kursu öğreticiliği yapmayacaktır. Bu kurslarda rehber öğretmen olarak danışmanlık görevini yerine getirecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar elektronik ortamdan alınan belge ile başvuru yapacaktır. Diyanet Bilgi Yönetim Sistemi’ne üye olduktan sonra başvuru formu doldurulmalıdır. Doldurulan form indirilerek en yakın il ya da ilçe müftülüğüne onaylatılmalıdır.

Başvuru yapmak isteyenler için 4 Aralık’ta başvurular başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 17 Aralık’tır. Başvuru süresi içinde hem başvuru formu doldurulmalıdır hem de bizzat başvuru yapılmalıdır. Bu süre içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Müftülüklere başvuru yapılırken ilanda istenen belgeler de eklenmelidir.

Müftülüklere başvurular hafta içi mesai saatleri içinde başvuru yapmalıdır. Müftülüklerde bulunan ilgili görevliler sistem üzerinden başvuruları oluşturacaktır. Geçerli mazereti olanlar için başkaları başvuru yapabilecektir.

Diyanet 10 kamu personel alımı;

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 10 Aralık 2019 ile 24 Aralık 2019 (saat 08:30-16:30) tarihleri arasında kurum internet adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Tabloda belirtilen, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak. Öğrenim durumuna göre 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Alınacaklar prodüktör, ses kayıtçısı, kameraman ve montajcı olarak görevlendirilecektir. Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA.

Diyanet kamu personel alımı kılavuzu için tıklayın. Diyanet Öğretmen Alımı için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.