1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Diyanet 75 Memur (Kamu Personeli) Alımı Yapıyor
Diyanet 75 Memur (Kamu Personeli) Alımı Yapıyor

Diyanet 75 Memur (Kamu Personeli) Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Bayan Bay 75 (Memur) Kamu Personeli alımı gerçekleştiriyor. Başvurular başlamış olup 30 Mayıs 2018 de sona erecektir.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığına 75 kişi Kamu Personeli (Memur) alınacağını yayınladı. Başvurular başlamış olup 30 Mayıs 2018 de sona erecektir. DİB alınacak personel sözlü (Mülakat) sınavı ile gerçekleşecek. Kılavuzu incelemek isteyenler için sayfanın sonuna eklenmiştir.

Başvuru için gerekli belgeler: T.C. Kimlik numaralı kimlik belgesi, Tasdikli diploma sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi) olması gerekmektedir. İlahiyat alanında doktora yapmış olanlar için doktora mezuniyet belgesi, İhtisas kursunu bitirenler için ihtisas kursunu bitirdiklerine dair belge ve Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı olması gerekmektedir. Başvuruları alan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir. Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır. Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

Başvurular 16 Mayıs 2018 (saat 08:30) ile 30 Mayıs 2018 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlık DİBBYS programı üzerinden alınacaktır. Başkanlık merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.

DİB Eğitim Görevlisi 50 kişi kılavuzunu incelemek için tıklayınız. 25 kişi öğretmen için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.