Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Memur Alımı İş İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Memur Alımı İş İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı Müftü Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 100 kişi olarak açıklandı. Başvurular 20 Mart 2017 ile 31 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı iş ilanları…

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara iki aşamalı (yazılı ve sözlü) sınav sonucuna göre naklen İlçe Müftüsü alımı yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde açıklanan şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Yer Değiştirme ve atama Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen Ortak Nitelik şartını taşıması gerekmekte.

Ayrıca En az Lisans mezunu dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle kamu kurumları ve kuruluşlarında toplam beş yıl görev yapmış olmak, İlçe müftülüğü müktesebi bulunmamak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak ve Erkek olması gerekmektedir.

Başvuru için istenen belgeler: T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), En az dört yıllık din yükseköğretim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denk belgesi), İhtisas kursu veya doktora mezuniyet belgesi, Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı olması lazım.

Başvuruları alan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten hemen sonra adaylara iade edilecektir.  Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır. Belgeler atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

Başvuru yeri ve şekli: Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir. Başvurular 20 Mart 2017 (saat 08:30) ile 31 Mart 2017 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlık DİBBYS programı üzerinden alınacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Memur Alımı İş İlanı kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.