1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 22 Memur Alımı
Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 22 Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 22 Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra teşkilatı 22 İlde münhal bulunan kadrolara yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı naklen atama yapacaktır. Atama yapılacak iller yayımlanan ilanda tek tek yayımlanmış olup başvurular 29 Mart 2017 tarihinde başlayacak

A+A-

Yayımlanan ilana göre Naklen 22 Memur alımı Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan 4/A maddesine göre çalışıyor olması gerekmektedir. Atama yapılacak kadrolar İl Müftü Yardımcılığı ve bayanlar başvuruda buluna bilecekler.

Adaylar iki aşamalı sınava tabi tutulacak olup bunlar yazılı ve sözlü sınavı olarak gerçekleştirilecektir. Sınav sürecine başvuran adaylar gerçeğe aykırı olarak beyanı tespit edildiği taktirde sınavı iptal edilecektir.

Başvuru : Adaylar Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi veya pasaport, Dört yıllık din yükseköğrenim mezunu veya mezuniyeti bulunanlar, Adayın görev yapmaya her hangi bir özrü veya manisi bulunmadığına dair adli sicil belgesi, Yazılı istenen belgeler bir dilekçe ile alınacak, Sınavı kazanan adaylar atanmaya hak ettikleri taktirde yukarıda yazılı belgeleri ilgili personel özlük bölüme teslim edeceklerdir.

Adaylar Başvuru için: Diyanet İşleri Başkanlığı Merkezinde çalışanlar birimlerine olmak üzere taşra teşkilatında çalışan bulundukları il Müftülükleri ve Dini Yüksek ihtisas-Eğitim Merkezi müdürlüklerine şahsen istenen belgelerle birlikte başvura bilirler. Başvuru 29 Mart 2017 başlayıp 12 Nisan tarihinde sona erecektir.

Sınav Şekli: Sınava giren adaylar 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınacak olup sınavda başarılı olabilmek için 70 puan alması gerekmekte. Ayrıca sınava bayan adaylar başvuruda bulana bilecekler. Sınav konuları Arapça, Kuranı Kerim, Hadis, Tefsir, Fıkıh, Kelam, İslam tarihi ve ahlakı, Dini ve mesleki bilgiler ve Başkanlık sistemi ve devlet memurları mevzuatı olarak gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav: Komisyonda görevli her hangi biri tarafından Arapça (30 puan) Kuranı Kerim kıraat anlamı ve tefsiri (30 puan) Din bilgisi kelam, fıkıh, hadis, İslam ahlakı ve İslam tarihi (30 puan) ve Başkanlık sistemi ve devlet memurları kanunları ile birlikte mevzuatları.

Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftü Yardımcılığı İlanı için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.